Gerresheimer S.A. wspiera dostęp bolesławieckich uczniów do nauki zdalnej

Gerresheimer S.A. wspiera…

Pięć stacjonarnych komputerów z monitorami oraz cztery laptopy podarowała firma Gerresheimer Bolesławiec S.A. bolesławieckim uczniom, którzy do tej pory nie mieli takiego sprzętu i tym samym nie mogli korzystać ze zdalnego nauczania. 

Przez pandemię koronawirusa zdalna edukacja w polskich szkołach odbywa się już od ponad miesiąca. Jednak nadal są uczniowie, którzy nie mają sprzętu pozwalającego im na branie udziału w lekcjach przygotowanych i zdalnie przeprowadzanych przez nauczycieli. Firma Gerresheimer postanowiła przekazać dziewięciorgu uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bolesławcu, używany, ale nadal sprawny sprzęt komputerowy wraz z systemem XP. Jeden z laptopów podarowała prywatnie szefowa działu IT Karolina Witkowska. Dyrektor oraz nauczyciele szkoły znają sytuację swoich uczniów, więc sprzęt trafi do tych najbardziej potrzebujących pomocy. Komputery, monitory i laptopy odebrał Dariusz Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 5.

- Uczniowie zgłaszali nam, że niestety nie mają komputerów i nie mogą brać udziału w zdalnych lekcjach. Zaczęliśmy intensywnie działać, skierowaliśmy w tej sprawie wiele zapytań m.in. do firm i przedsiębiorców. Cieszymy się, że firma Gerresheimer tak szybko odpowiedziała na nasz apel. Ten sprzęt naprawdę bardzo przyda się naszym uczniom - mówi Dariusz Adamczyk, nauczyciel w SP Nr 5.

Jestem bardzo wdzięczna firmie Gerresheimer Bolesławiec, ponieważ wiadomo, że wszystkie firmy przeżywają teraz ciężkie chwile, a mimo to zakład postanowił pomóc dzieciom z naszej szkoły. Dziękujemy - dodaje Katarzyna Reguła, dyrektor SP Nr 5.

Bolesławiecka firma Gerresheimer, zajmująca się produkcją opakowań szklanych i tworzywowych dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, w obliczu ciężkiej sytuacji związanej ze światową pandemią, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy, przygotowała także dla wielu z nich laptopy do zdalnej pracy z domu. Mimo wielu niestandardowych potrzeb pojawiających się z dnia na dzień, firma postanowiła także wspomóc bolesławieckich uczniów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. 

- Zdajemy sobie sprawę, że te 9 komputerów to być może kropla w morzu obecnych potrzeb, ale pomagamy tak, jak w tej chwili możemy. Cieszę się, że dziewięcioro dzieci, które z powodu ciężkiej sytuacji rodzinnej, do tej pory były wykluczone ze zdalnych zajęć szkolnych, teraz będą mogły powrócić do bieżącej nauki. Wierzę, że w tych trudnych czasach, przekazany sprzęt zmieni na lepsze ich codzienne życie, bo pozwoli na kontakt ze szkołą i z rówieśnikami. Przy okazji zachęcamy inne firmy, aby pomyślały, w miarę możliwości, o takiej formie pomocy dzieciom - mówi Marek Miszczak, Dyrektor Generalny Gerresheimer Bolesławiec S.A.

Gerresheimer Bolesławiec S.A. włączył się w walkę z koronawirusem, dwukrotnie przekazując środki do dezynfekcji rąk i powierzchni bolesławieckim szpitalom. Tym razem firma wspomogła dzieci wykluczone cyfrowo. 

komputery