Gigant rynku opakowaniowego kontynuuje przejęcia

Gigant rynku opakowaniowego…
Grupa Coveris, jeden z liderów światowego rynku opakowaniowego, ogłosiła przejęcie spółki Learoyd Packaging Limited, brytyjskiego specjalisty w druku fleksograficznym. Firma dostarcza opakowania dla największych supermarketów, producentów marek własnych, producentów żywności i handlowców. Nie są znane szczegóły finansowe transakcji.

Przedsiębiorstwo obecne na rynku od 1976 roku początkowo specjalizowało się w dostarczaniu toreb wykonanych z papieru i tworzyw sztucznych dla branży tekstylnej. Z czasem zmienił się profil spółki, która obecnie zaopatruje branżę FMCG. W 2013 roku zatrudniająca 180 osób firma uzyskała przychody w wysokości ponad 25 mln euro. Przejęcie brytyjskiej spółki przez międzynarodową grupę ma wzmocnić ofertę druku fleksograficznego kierowaną dla rynku brytyjskiego i międzynarodowego.

Coveris zajmuje szóstą pozycję na światowym rynku opakowań z tworzyw sztucznych. Grupę tworzą firmy Exopack, Britton Group, Kobusch, Paccor oraz Paragon Print & Packaging. Siedziba główna spółki znajduje się w Chicago, a należące do niej 64 zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Chinach. Roczne przychody spółki należącej do funduszu inwestycyjnego Sun Capital Partners wynoszą 2,13 mld euro.

Grupa Coveris jest obecna w Polsce za sprawą spółki Paccor Polska z fabryką w Siemianowicach Śląskich, gdzie produkowane są kubki, pojemniki, wieczka i tacki z polistyrenu (PS), polipropylenu (PP), amorficznego PET (APET, RPET), polilaktydu (PLA) i papieru.