Gimatic otwiera oddział w Polsce

Gimatic otwiera oddział w…

Włoska firma Gimatic S.r.l., producent pneumatycznych i elektrycznych elementów chwytaków, automatyki przemysłowej oraz mechatroniki, sfinalizował otwarcie polskiego oddziały firmy. Siedziba firmy znajduje się w Częstochowie; mieście, które dzięki obecności kilku znaczących dostawców i firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych staje się znaczącym ośrodkiem dla tej gałęzi przemysłu.

- Obserwując potrzeby rynku i ciągły wzrost branży tworzyw sztucznych i automatyzacji w tym rejonie Europy, Gimatic Polska to kolejny, bardzo ważny krok w naszej działalności - powiedział Giuseppe Cardovino, przedstawiciel zarządu Gimatic S.r.l. podczas podpisywania umowy partnerskiej w Polsce. - Polska to bardzo duży rynek z dużym olbrzymim potencjałem, dlatego głęboko wierzymy, że nasz nowy partner w strukturach firmy Gimatic S.r.l. przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy i propagacji naszych produktów.

- Firma Gimatic Polska Sp z o.o. jest bardzo młodą jednostką, jednakże dzięki prężnie dotychczas działającym dystrybutorom, marka Gimatic jest znana i ceniona na naszym rynku - powiedział Paweł Łakomy, dyrektor zarządzający Gimatic Polska Sp. z o.o. - Rozszerzenie struktury sprzedaży z pewnością ułatwi klientom dostęp do pełnej gamy produktów firmy Gimatic oraz zapewni im kompleksowe wsparcie i obsługę na najwyższym poziomie.

Gimatic posiada w swojej ofercie elementy sklasyfikowane w czterech głównych grupach: Handling, Plastic, Mechatronic oraz Sensors.

Handling to szeroka gama pneumatycznych elementów i gotowych aplikacji z dziedziny automatyki i odbioru detalu, m.in. chwytaki równoległe, kątowe, chwytaki 3-szczękowe, prowadnice liniowe, siłowniki pneumatyczne, obrotnice i wiele innych elementów.

Grupa Plastic to pojedyncze elementy oraz kompleksowe ramiona robocze robotów i manipulatorów służące do odbioru i przenoszenia detali, m.in. systemy mocujące ramiona robocze, szybkozłącza, samocentrujące oraz niesamocentrujące szczypce do wlewków, 2-szczękowe chwytaki równoległe oraz kątowe, chwytaki 3-szczękowe, generatory podciśnienia, zawory, minichwytaki, prowadnice oraz różnego rodzaju przyssawki.

Najnowszym osiągnięciem firmy Gimatic są elementy grupy Mechatronic. To innowacyjne na skalę światową, w wielu przypadkach opatentowane przez firmę Gimatic rozwiązania konstrukcyjne zapewniające bezawaryjną i wolną od zanieczyszczeń pracę, np. 2- i 3-szczękowe elektryczne chwytaki równoległe i kątowe, szczypce, chwytaki elektryczne o długim skoku, elektryczne silniki i prowadnice liniowe, stoły obrotowe, obrotnice itp. Większość elementów posiada certyfikat Cleanroom, co gwarantuje ich możliwość zastosowana w obszarach produkcji czystej, dlatego też rozwiązania z tej grupy przyciągają zainteresowanie firm z branży farmaceutycznej, medycznej, motoryzacyjnej, elektrycznej czy elektronicznej.

Rodzinę produktów Gimetic uzupełniają różnego rodzaju czujniki, w tym czujniki magnetyczne (GMR), elektroniczne (NPN i PNP), czujniki udarowe, enkodery oraz kontaktrony a także inne czujniki niestandardowe.

Firma Gimatic Polska zaprezentuje swoją ofertę podczas tegorocznych targów Plastpol (stoisko E-8).

Reportaże

Forum