GreenStretch - ekologiczne rozwiązanie w przemyśle opakowaniowym

GreenStretch - ekologiczne…

Grupa Ergis, środkowoeuropejski lider w produkcji opakowań przemysłowych, wprowadza na rynek folię Green Stretch. Folie GreenStretch powstają zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) i z myślą o obniżeniu śladu węglowego. Tym samym producent odpowiada na potrzeby klientów, dla których aspekty ekologiczne zyskują na znaczeniu. Folie GreenStretch zawierają min. 30% recyklatu oraz są w 100 procentach recyklingowalne.

Podstawowym produktem Ergis jest od lat folia stretch, której funkcją jest stabilizacja i ochrona ładunku na paletach w trakcie transportu i magazynowania. Dzięki produktom GreenStretch klienci mogą ograniczyć koszt pakowania wyrobów oraz ślad węglowy opakowania.

- Folia stretch to cienka folia ze szczególnych odmian polietylenu (LLDPE i LDPE) o specyficznej strukturze fizykochemicznej. Kilka lat temu Ergis zrewolucjonizował rynek tego typu produktów przez wprowadzenie folii nanoErgis, która dzięki wykorzystaniu zaawansowanej techniki wytłaczania folii, złożonej z kilkudziesięciu submikronowych warstw, pozwala ustabilizować na palecie ładunek przy użyciu o 30% mniej folii niż w rozwiązaniach standardowych. Dziś Ergis wprowadza na rynek GreenStretch - folie, które odpowiadają wyzwaniom gospodarki w obiegu zamkniętym (GOZ), składające się w ponad 30% z recyklatu, czyli surowca wtórnego pozyskanego z odpadów foliowych i zużytej folii - podkreśla Tadeusz Nowicki, Prezes Grupy Ergis.


fot-01

Innowacyjna technologia GreenStretch odpowiada na wyzwania współczesnego świata związane z koniecznością intensywnej dbałości o środowisko naturalne zarówno pod kątem regulacji unijnych, jak i wymagań klientów, u których wzrasta świadomość proekologiczna.

GreenStretch to zarówno folie ręczne, jak i maszynowe. Folie ręczne zawierają minimum 30% regranulatu. Producent oferuje również wzmacniane folie ręczne SPBF oraz prestretch. Folie maszynowe są dostępne zarówno w wersji GreenStretch jak i tradycyjnej. Użycie regranulatu pozostaje bez wpływu na transparentność opakowania i w pełni pozwala na odczytywanie etykiet.

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska