Grupa Elemental Holding przejmuje Daniel Ball Converter Recycling, Inc.

Grupa Elemental Holding przejmuje…

Grupa Elemental Holding podpisała umowę dotyczącą przejęcia Daniel Ball Converter Recycling, Inc. ("DBCR"), wiodącej spółki zajmującej się recyklingiem katalizatorów samochodowych. DBCR ma siedzibę w stanie Tennessee i działa na obszarze południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych. To kolejna akwizycja na rynku amerykańskim, która wzmacnia pozycję Grupy w globalnym łańcuchu dostaw metali z grupy platynowców ("PGM") z recyklingu.

W ramach umowy Grupa Elemental Holding nabędzie 70 proc. udziałów w DBCR. Doświadczenie kadry zarządzającej i pracowników DBCR, a także reputacja rynkowa i wieloletnie relacje z dostawcami i klientami, stanowią mocną podstawę do dalszego rozwoju biznesu w segmencie zbiórki i przetwarzania PGM-ów.

Przejęcie DBCR jest kolejną inwestycją Grupy Elemental Holding w segment recyklingu strategicznych metali w USA, która rozpoczęła się w grudniu 2019 r. przejęciem spółki PGM of Texas, następnie w 2021 r. Grupa nabyła spółki Maryland Core i Legend Smelting and Recycling. Obecnie Grupa Elemental Holding jest drugim co do wielkości graczem w segmencie zbiórki i przetwarzania katalizatorów samochodowych w Stanach Zjednoczonych, a także na świecie.

- Ta akwizycja pozwoli nam wzmocnić naszą obecność w stanach Tennessee, Karolina Północna, Karolina Południowa, Georgia i Floryda. Naszym ostatecznym celem jest pełne pokrycie geograficzne w Stanach Zjednoczonych - skomentował Sławomir Baran, dyrektor działu M&A w Elemental Holding.


slawomir-baran

Czytaj więcej:
Rynek 1103
Recykling 1049
Umowy 167
Ekologia 656