Grupa Polykemi rozszerza produkcję w Chinach

Grupa Polykemi rozszerza produkcję…

Grupa Polykemi równocześnie inwestując w USA, otwiera kolejną jednostkę produkcyjną w Chinach. Produkcja ma zostać uruchomiona już w 2022 roku.

- Nasze materiały cieszą się dużym popytem, a my otwieramy się również w centralnych Chinach, aby móc jeszcze szybciej i lepiej obsługiwać naszych klientów - mówi Magnus Lindahl, CEO Grupy Polykemi.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2005 roku, firma Polykemi Compounds w Kunshan, pod Szanghajem, poprawiła swoją pozycję na chińskim rynku. Trzecia rozbudowa zakładu w Kunshan została zainaugurowana w 2019 roku, a zarówno Polykemi Compounds, jak i jej spółki zależne Scanfill AB i Rondo Plast AB produkują obecnie w Kunshan najwyższej jakości mieszanki tworzyw sztucznych dostosowane do potrzeb klientów, zarówno z surowców pierwotnych, jak i wysokiej jakości surowców z recyklingu.

Począwszy od 2022 roku, Grupa Polykemi będzie dalej wzmacniać swoją obecność w Chinach i otworzy kolejny zakład produkcyjny w Chongqing, położonym 1600 kilometrów od Kunshan. W ciągu ostatniej dekady firma miała już biuro sprzedaży w Chongqing, w prowincji Syczuan w środkowych Chinach, a nowy zakład zarówno wzmocni relacje z klientami, jak i poprawi obsługę w regionie.

- Wielu naszych klientów i ich dostawców ma swoje siedziby w tym rejonie, więc zakład produkcyjny w Chongqing pozwoli utrzymać nasze terminy dostaw i zagwarantować tę samą wysoką jakość zarówno dla surowców pierwotnych, jak i pochodzących z recyklingu - mówi Magnus Lindahl, dyrektor generalny Polykemi Compounds Kunshan.

Produkcja na trzech kontynentach w 2022 r.

Nowy zakład o powierzchni 9300 metrów kwadratowych będzie produkował mieszanki zarówno z surowców pierwotnych, jak i pochodzących z recyklingu. Uruchomienie produkcji ma nastąpić w pierwszym kwartale 2022 roku.

- W Chinach rośnie zainteresowanie wysokiej jakości tworzywami sztucznymi pochodzącymi z recyklingu, a w połączeniu z naszymi dostosowanymi do potrzeb klientów mieszankami tworzyw sztucznych z surowców pierwotnych, spodziewamy się, że w Chongqing będziemy w stanie osiągnąć wysokie wolumeny produkcji. Jest to nasza świadoma strategia, aby być geograficznie blisko naszych klientów i oferować szeroki zakres ekspertyz na kilku kontynentach w naszym ciągle zmieniającym się świecie - mówi Magnus Lindahl.

Firma rodzinna Polykemi AB ma siedzibę w Ystad w Szwecji i od 1968 roku z powodzeniem produkuje wysokiej jakości mieszanki tworzyw sztucznych dostosowane do potrzeb klientów. Od prawie 15 lat firma posiada jednostkę produkcyjną w Chinach. W 2022 roku Grupa Polykemi otworzy kolejny zakład w Chinach i jednocześnie rozpocznie produkcję w Północnej Karolinie, USA.

- Nasz założyciel Hugo Jönsson był osobiście zaangażowany w podjęcie decyzji o kolejnym kroku naszej wizji Chin już w 2004 roku. Zbieżność naszej ekspansji w Chongqing i inwestycji w USA podkreśla nasze zaangażowanie w bycie partnerem zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie - mówi Ola Hugoson, Dyrektor Generalny i członek rodziny właścicieli. 

new-production-plant-china-1

Czytaj więcej: