Grupa Sacmi stawia na PET

Grupa Sacmi stawia na PET
Grupa Sacmi wierzy, że PET – tworzywo które podbiło rynek napojowy na całym świecie – będzie miało jeszcze większe znaczenie w przyszłości. Dlatego w dziale Beverage & Packaging została utworzona zupełnie nowa jednostka PET, której celem jest koordynowanie w grupie współpracy dotyczącej produkcji, sprzedaży maszyn i kompletnych linii do produkcji preform PET.

Prognozy wysokiego wzrostu zużycia PET i coraz szersze jego zastosowania doprowadziły Sacmi do skupienia się na tym technologicznie i ekonomicznie zaawansowanym materiale. Po nabyciu Negri Bossi, którego cześcią są Oima i Bm Biraghi, Sacmi jest jedyną grupą na świecie mogącą zaoferować wszystkie trzy technologie formowania: wtrysk, kompresja (compression moulding) i termo formowanie. Co więcej wraz z Sacmi Filling (napełnianie) i Sacmi Labelling (etykietowanie) grupa może dostarczyć cały system, zapewniając kompletne linie do produkcji i napełniania opakowań PET. Z organizacyjnego punktu widzenia nowa jednostka PET może liczyć na techniczne wsparcie i zasoby grup Sacmi Imola i Negri Bossi.

Przemysł napojowy jest szczególnie optymistycznie nastawiony do możliwości w krajach wschodzących ekonomii gdzie dopiero ostatnio produkcja przerzuciła się ze szkła na tworzywa sztuczne. W porównaniu do szkła i innych materiałów PET oferuje szerszy zakres możliwych rozwiązań, jest lżejszy i bardziej wytrzymały. Na dodatek jest idealnie przezroczysty, spełnia wszystkie standardy konserwacji żywności i jest o wiele łatwiejszy do przerabiania i recyklingu.