Grupa UTZ otwiera nową fabrykę we Francji

Grupa UTZ otwiera nową fabrykę…

Działająca od 30 lat we Francji szwajcarska grupa Utz, producent opakowań polimerowych, pojemników magazynowych i transportowych, informuje o przeniesieniu produkcji do nowego, nowoczesnego zakładu w Saint-Vulbas, co oznacza dalsze rozszerzenie obecności grupy w regionie i we Francji.

Od momentu założenia w Szwajcarii w 1947 r. Grupa Utz rozwinęła się do poziomu globalnej firmy zatrudniającej 1200 pracowników i posiadającej zakłady produkcyjne w 8 krajach. Strategia Grupy polega na dalszym poszerzaniu globalnej bazy klientów na kluczowych rynkach, takich jak Francja, Niemcy, Rosja. Aby kontynuować jej pomyślny rozwój, konieczna była zmiana lokalizacji, ponieważ stara fabryka w Bressoles stała się zbyt mała.

Stopniowe wprowadzanie technologii cyfrowych przynosi rewolucyjne zmiany w logistyce towarów i procesów. We uprzemysłowionej Francji, liczącej około 60 milionów mieszkańców, oznacza to dobre perspektywy dla Grupy Utz. Przeprowadzka do Saint-Vulbas oznacza początek nowej ery dla francuskiej filii firmy. Nowy zakład został zaprojektowany i zbudowany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Pozwoli to na zwiększenie efektywności energetycznej, usprawnienie procesów produkcyjnych i cyfryzację produkcji, na przykład poprzez podłączenie maszyn do sieci.

Tradycją w Utz są ceremonie otwierania nowych zakładów. Niestety jednak zakład w Saint-Vulbas nie był w stanie fizycznie świętować tego wydarzenia z powodu pandemii. Niemniej jednak 24 września 2020 r. odbyła się wirtualna ceremonia otwarcia. Dzięki udanej organizacji i wysiłkom wszystkich uczestników, impreza zakończyła się sukcesem, a otwarcie zakładu online śledziło kilkuset oglądających.


Czytaj więcej:
COVID-19 190

Reportaże

Forum