Grupa Wittmann-Battenfeld na targach K 2010

Grupa Wittmann-Battenfeld… Wtryskarki Battenfeld oraz roboty i urządzenia peryferyjne firmy Wittmann zaprezentowała podczas targów K 2010 Grupa Wittmann – Battenfeld.

W trakcie prezentacji swoich wtryskarek wystawca główny nacisk położył na zagadnienia związane z oszczędnością energii i zmniejszeniem kosztów produkcji.

Nowe wtryskarki pokazane na K 2010 przez ustriackiego producenta pochodziły z serii Power Series. To kompaktowe i modułowe maszyny będące na rynku od kilkunastu tygodni. Linie o tej nazwie otwierają wtryskarki elektryczne EcoPower. To pierwsze wtryskarki zaopatrzone w system odzysku energii z ruchów hamowania. Nowe modele maszyn Battenfelda zostały również uzupełnione o wtryskarki MicroPower przeznaczone dla wtrysku mikrowyprasek oraz wtryskarki MacroPower jako serię wyjątkowo dużych wtryskarek. Z tym ostatnim typem Battenfeld wraca do segmentu dużych maszyn.

Wtryskarki MacroPower oferowane są w wielkościach 800-1600 ton siły zamykania. Z kolei generacja produktów PowerSeries to wysoka precyzja, nowoczesny wygląd, przyjazna użytkownikowi konstrukcja oraz wysoka oszczędność energii.

Battenfeld na K 2010


Zgodnie z targowym motto firmy "Wszystko z jednej ręki’ maszyny Battenfelda mogą być w pełni wyposażone w urządzenia peryferyjne. Peryferia zostały bowiem stworzone z myślą o pełnej integracji z wtryskarkami.

A na prezentację z zakresu peryferiów właśnie składało się ponad 70 eksponatów, w tym m.in. robotów. Wyróżnić tu trzeba przede wszystkim cztery nowe modele robotów serii W8. Wittmann pokazał też nowoczesne sposoby kontroli produkcji, dwa szybkobieżne systemy etykietujące IML oraz dwa nowe produkty z linii urządzeń termostatujących oraz nową linię oszczędnych młynków. Zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się też suszarka Drymax Aton, praktyczny podajnik Feedmax B oraz wysokowydajny system dozowania wagowego Gravimax.

Wittmann Battenfeld przedstawił też urządzenia nadające się do pracy w warunkach czystych pomieszczeń i wyposażenie dla produkcji opakowań, a także dla produkcji w technologii wielokomponentowej.

Czytaj więcej:
Targi 1281

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna