Grupa Wittmann na targach Fakuma 2018

Dla odwiedzających targi Fakuma przygotowaliśmy prezentację technologii wtrysku wielokomponentowego. Pierwsza z maszyn na której zaprezentujemy wtrysk 2-K będzie energooszczędną wtryskarką hydrauliczną SmartPower 240 / 750H / 210S. Na wtryskarce tej zaprezentujemy produkcję obudowy programatora ręcznego do robotów Wittmann ze sterowaniem Teachbox R9.

Teachbox R9


Detal wykonany z ABS i TPU będzie odbierany z maszyny z pomocą robota Wittmann WX142. Robot będzie podawał wykonaną wypraskę do drukarki w celu naniesienia na wyprasce kodu QR. Cechowanie wyprasek pozwala na pełną kontrolę każdej z wykonanych w procesie obudów.

Drugą z aplikacji 2-K będzie produkcja czujnika medycznego wykonywanego na wtryskarce do mikro wtrysku MicroPower 15/10H/10H. Wtryskarka MicroPower stanowić będzie kompletną linię produkcyjną na której w warunkach medycznych produkowany będzie czujnik z TPE. Detal odbierany będzie specjalnie zaprojektowanym dla tej wtryskarki robotem Wittmann W8VS4 SCARA Wypraski przed umieszczeniem na taśmociągu odbierającym poddawane będą kontroli optycznej.

Wtryskarka MicroPower


Na kolejnej z maszyn EcoPower 90/350 zaprezentujemy naszym gościom pełne możliwości integracji, jakie oferuje platforma Wittmann 4.0. Z wtryskarką zintegrowane zostaną : suszarka Drymax, Termostat Tempro, przepływomierz automatyczny Flowcon oraz urządzenie dozujące masterbatch Gravimax. Pełna integracja urządzeń peryferyjnych jest możliwa dzięki platformie Wittman 4.0 opartej o ruter 4.0. Układ sterowania wtryskarki Unilog B8 rozpoznaje podłączone do maszyny urządzenie i udostępnia odpowiednią stronę w układzie sterowania. Dzięki technologii "Plug & Produce" możliwym jest bardzo proste tworzenie komórek produkcyjnych. Platforma Wittmann 4.0 identyfikuje urządzenia peryferyjne w oparciu o ich adres IP. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo połączenia i jednoznaczną identyfikację urządzenia także dla potrzeb serwisowych.

Na maszynie EcoPower 90/350 zaprezentujemy nie tylko pełną integrację peryferii. Wtryskarka wyposażona będzie w pakiety technologiczne HiQ pozwalające maszynie na samodzielną korektę parametrów pracy w zależności od rzeczywistych parametrów procesu.

Wtryskarka z platformą integrującą peryferia WITTMAN 4.0,


Pakiety technologiczne Wittmann Battenfeld HiQ-Flow, HiQ-Melt i HiQ-Metering, stanowią przełom w przetwórstwie tworzyw. Oto bowiem technolog oddaje wtryskarce prawo do zmiany i korekty parametrów procesu. HiQ Flow związana jest z regulacją parametrów wtrysku w oparciu o zmiany lepkości przetwarzanego tworzywa. HiQ Melt pozwala na wykrycie i skorygowanie różnic w uplastycznianiu materiału. Funkcja pozwala maszynie na samodzielną zmianę punktu przełączenia na docisk. Co jest bardzo ważnym funkcje HiQ Flow i HiQ Melt korygują parametry procesu w trakcie trwania danego cyklu. Funkcja kontroli poduszki HiQ Cusion koryguje ilość za dozowanego materiału i pozwala w kolejnym z cykli na skompensowanie różnicy w dozowaniu w poprzednim cyklu.

Wtryskarka prezentowana na stoisku wyposażona zostanie także w system CMS (Condition Monitoring System) kontrolujący stan techniczny maszyny. Zaprezentujemy Państwu stanowisko, które samodzielnie i w inteligentny sposób prowadzi nadzór nad urządzeniami peryferyjnymi, kontroluje i koryguje parametry prowadzonej produkcji a także prowadzi kontrolę stanu technicznego wtryskarki.

Podczas całego czasu trwania targów do Państwa dyspozycji będą także pracownicy Wittmann Battenfeld Polska.

Źródło: Wittmann Group


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Michał Zagajczyk
Michał Zagajczyk
*.189.88.195

Wysłany: 2018-11-17 13:35:19

Świetna sprawa, pierwsza klasa. Jestem tego centralnego smarowania ciekaw bardzo, do tej pory z Gacolem robiłem sporo zamówień na podzespoły do takich elementów, zapytam ich co sądzą.