Handle&Place - Zintegrowany system prostej automatyzacji firmy Sumitomo (SHI) Demag

Handle&Place - Zintegrowany…

Sumitomo (SHI) Demag, globalny ekspert w dziedzinie formowania wtryskowego z wieloletnim doświadczeniem, zawsze stawia na kompetentne i niezawodne rozwiązania proponowane klientom.

Tym razem japońsko-niemiecki producent wtryskarek proponuje kompletne, w pełni zintegrowane gniazdo produkcyjne Handle&Place ze zintegrowanym robotem, wszystkim tym, którzy cenią sobie kompleksowe, wydajne rozwiązania, usprawniające i podnoszące efektywność produkcji.

System prostej automatyzacji Handle&Place to kompleksowe gniazdo produkcyjne zbudowane na bazie energooszczędnych, w pełni elektrycznych wtryskarkach z najnowszej serii IntElect2 o sile zwarcia do 130t, które charakteryzują się niezwykłą precyzją i niewielkimi rozmiarami.

W konfiguracji Handle & Place maszyna IntElect2 jest skomunikowana z robotem 3-osiowym, wykonującym standardowe czynności, jak: usuwanie detalu z formy, przenoszenie go, a następnie odkładane na transporterze taśmowym, który również jest połączony na stałe z całą konstrukcją. Cała automatyzacja jest zabezpieczona obudową robota, zintegrowaną z resztą elementów gniazda, tworząc tym samym kompletny, wydajny system o kompaktowych rozmiarach, usprawniający produkcję przy wykorzystaniu niewielkiej ilości miejsca na hali produkcyjnej.

Zintegrowana konstrukcja Handle & Place została zaprojektowana w ten sposób, aby wokół maszyny wciąż pozostawało wiele miejsca na podłączenie dodatkowych peryferii. Sama instalacja oraz uruchomienie systemu automatyzacji przechodzi sprawnie i szybko, gdyż klient otrzymuje gotowe gniazdo, w całości zmontowane, z poprowadzoną i podłączoną komunikacją w całej konstrukcji. Wystarczy więc jedynie uruchomić instalację i można ruszać z produkcją.

Handle & Place - system automatyzacji oparty na wtryskarce IntElect 2.
Handle&Place - Zintegrowany system automatyzacji oparty na energooszczędnej wtryskarce IntElect 2. Maszyna jest zintegrowana z robotem, transporterem taśmowym oraz obudową stanowiąc kompletne i kompaktowe gniazdo produkcyjne

Wymiana danych między sterowaniem robota a systemem NC5 plus zapewnia pewny proces produkcji. Roboty SDR w zintegrowanej automatyzacji skonfigurowane są do niezawodnej komunikacji z systemem sterowania NC5 plus przez złącze wymiany danych. Aby ułatwić komunikację, interfejs robota zintegrowany jest z wyświetlaczem panelu sterowania NC5 plus. Dane robota zapisywane są razem z programem maszyny w katalogu form. Dzięki temu wszystkie dane produkcji i funkcje mogą być kontrolowane przez sterowanie NC5 plus. Zintegrowana w maszynie opcjonalna drukarka może być w łatwy sposób wykorzystana do wydruku programu robota. Przechowywanie danych programu robota z powiązanym programem ustawiania maszyny i danymi katalogu znacząco ułatwia także wymianę formy oraz skraca ponowną konfigurację. Takie udogodnienia powodują, że praca na maszynie jest nieskomplikowana oraz bardziej przystępna dla operatora.

System Handla&Place

Zintegrowany robot, transporter taśmowy i obudowa z ramą maszyny, tworzący prosty system automatyzacji Handle&Place

Pełna integracja wszystkich elementów gniazda oraz płynna komunikacja między nimi obsługiwana z poziomu jednego panelu NC5plus sprawia, że system zintegrowanej automatyzacji jest łatwy w obsłudze i nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy z zakresu automatyzacji aby móc wykorzystać jego cały potencjał i zwiększyć efektywność produkcji całego procesu.

Kompletna automatyzacja zawsze jest dostarczana klientom wraz z certyfikatem zgodności CE dla pełnego zakresu dostawy. Oznacza to, iż klient otrzymuje sprawdzone, bezpieczne narzędzie gotowe do pracy bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zintegrowane elementy systemu automatyzacji, zawsze dostarczane z certyfikatem CE
Zintegrowane elementy systemu automatyzacji, zawsze dostarczane z certyfikatem CE

Zintegrowany system automatyzacji Handle & Place najlepiej sprawdza się przy produkcji detali technicznych w branży automotive lub consumer, gdzie czas cyklu wynosi powyżej 12 sekund. Każde gniazdo jest też na tyle elastyczne, że można zmodyfikować je względem przyszłych planów produkcyjnych.

Źródło: Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery PolskaProducent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83