Higieniczne opakowanie transportowe na targach Pakfood

Higieniczne opakowanie transportowe…
HyBox, to pierwsze higieniczne i wysoce efektywne u użyciu opakowanie transportowe. W ubiegłym tygodniu zostało ono zaprezentowane podczas poznańskich targów Pakfood przez firmę Schoeller Arca Systems.

Schoeller Arca Systems jest jednym z liderów na rynku rozwiązań z zakresu opakowań wielorazowego użytku z tworzyw sztucznych służących do transportu i magazynowania wszelkiego rodzaju produktów.

Firma oferuje szeroką gamę produktów poprawiających działalność logistyczną jej klientów i marketingowe pozycjonowanie ich produktów. Grupa posiada bezpośrednie przedstawicielstwa w 50 krajach, 20 przedsiębiorstw produkcyjnych w Europie, zatrudnia ok. 1750 pracowników. Siedziba koncernu mieści się w holenderskim Vilsteren.

W naszym kraju Schoeller Arca Systems Sp. z o.o. posiada dwa zakłady produkcyjne - w Bytomiu, gdzie znajduje się centrala oraz w Deszcznie k/Gorzowa Wielkopolskiego, a także magazyn wyrobów gotowych w Poznaniu.

W trakcie targów Pakfood, goście mogli zapoznać się z ofertą firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza opakowania transportowe HyBox.

Co charakteryzuje ten produkt?

Przede wszystkim wewnętrzna struktura żeberkowa, która sprawia, że opakowanie można ustawiać regałowo, jedno na drugim. Ciężar może wynosić nawet maksymalnie 900 kg. Opakowanie jest wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości, nadaje się do przechowywania i transportowania w nim produktów żywnościowych. Opakowanie, ze względu na zastosowany materiał, jest odporny na zarysowania i łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu zachowuje wysokie walory higieniczne.

opakowanie HyBox


Ze względu na niewielką wagę - mniejsze wersje HyBox ważą 33 kg, większe 36 kg – nie sprawiają wielu kłopotów przy przenoszeniu.

- Są też łatwe do składowania. Ustawione jedne na drugich palety HyBox samoczynnie mocują się do siebie, maksymalnie trzy na jednej. Wysokość złożonego opakowania wynosi zaledwie 230 mm, dzięki czemu oszczędza się bardzo dużo przestrzeni, zarówno na etapie transportu jak i składowania – tłumaczyli, podczas targów Pakfood, przedstawiciele firmy.

Opakowanie jest dostępne w dwóch standardach: o wysokości ścianek 780 mm oraz 1040 mm. Co równie ważne, produkt został skonstruowany w ten sposób, że ze względu na swoją sztywność nie odkształca się pod wpływem rolek na podnośniku taśmowym w czasie transportu. Ponadto cechuje go wyjątkowo wytrzymała podstawa – podwójnie wzmacniane amortyzatory eliminują zagrożenie perforacji w przypadku złej obsługi. Z kolei zaokrąglone kształty HyBox ułatwiają przenoszenie przy wykorzystaniu podnośnika widłowego.

W razie potrzeby opakowanie może być też wyłożone materiałem antypoślizgowym, co jest niezwykle wartościowe w wilgotnych pomieszczeniach. Omawiany produkt jest dostępny w trzech kolorach: szarym, beżowym oraz białym.Stokrotka_333
Stokrotka_333

Wysłany: 2010-09-10 19:27:05

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety osoby związane z branżą spożywczą

http://www.ankietka.pl/ankieta/42965/bezpieczenstwo-zdrowotne-opakowan.html

Z góry dziękuję za poświęcony czas