II Środkowo-Europejska Konferencja Tworzyw Sztucznych

II Środkowo-Europejska Konferencja…

Pierwsza konferencja Central European Plastics Meeting odbyła się w węgierskim Siófok w 2017 roku. Jej organizator, węgierska firma MyCeppi Kft. zajmująca się doradztwem i opracowywaniem raportów cenowych dla tworzyw sztucznych, zaprosiła najbardziej renomowanych i rozwijających się producentów i dostawców tworzyw sztucznych z Europy Środkowej.

Była to pierwsze tego typu spotkanie które na celu miało umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych firmom działającym w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych środkowowschodniej Europy. W konferencji wzięło udział ponad 130 uczestników z 80 firm. Organizatorzy zaprosili również 18 producentów i dystrybutorów tworzyw sztucznych w charakterze Gospodarzy, którzy w trakcie indywidualnych spotkań mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami przetwórców tworzyw sztucznych. Przyjęta przez organizatorów formuła okazała się sukcesem a pozytywne reakcje uczestników spowodowały, iż podjęto decyzję o organizacji II edycji konferencji, która odbędzie się w dniach 8 - 9 października br.

Sponsorem głównym ubiegłorocznej konferencji była firma Hürmak, turecki producent wtryskarek. - W ostatnich kilku latach nasza firma dynamicznie rozwija sieć sprzedaży na kraje Europy Środkowo - Wschodniej, która jest niezwykle ważnym dla nas regionem. Mamy dystrybutorów w Rumunii, na Węgrzech oraz oddział w Polsce. Udział w Central European Plastics Meeting jest niezwykle dla Hurmaka ważny, gdyż konsekwentnie, staramy się zaznaczać swoja obecność na rynkach środkowoeuropejskich - powiedział Jakub Mączka, prezes Hurmak Polska.

Gościem specjalnym ubiegłorocznej konferencji była Rosja, w tym roku będzie to Japonia. Dlatego jednym z motywów przewodnich obecnej edycji Central European Plastics Meeting w Siófok będą możliwości zastosowania technologii japońskiej w tym regionie w zakresie tworzyw inżynierskich i masowych, a samo wydarzenie składać się będzie z trzech części: merytorycznej, rozmów B2B oraz wystawy.

W ramach serii rozmów B2B, na swoich gości będzie czekało ponad 40 firm występujących w roli gospodarzy("Host"), wśród nich znajdą się dominujący producenci i dystrybutorzy surowców, kompozytów, masterbaczy z regionu środkowoeuropejskiego. Swój udział zapowiedziały już takie firmy jak: Braskem, LyondellBasell, Mol Group, Sabic, Sibur, Slovnaft, Solvay czy A.Schulman.

W trakcie równolegle odbywającej się konferencji znaczący producenci europejscy przedstawią innowacje w zakresie produktów i technologii. Dzień pierwszy poświęcony będzie technologii wtrysku, tematem drugiego będzie natomiast wytłaczanie.

W trakcie wystawy będzie można zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami wiodących producentów maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Swój udział w tej części zapowiedzieli już m. in.: Erema, Hurmak oraz Fanuc.

Organizatorzy spodziewają się odwiedzających ze wszystkich krajów Europy Środkowej i Wschodniej, tak jak to było w ubiegłym roku. Wtedy w konferencji wzięli udział goście z Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Ukrainy, Rumunii, Czech, Słowacji, a nawet z Włoch, Belgii, Turcji i Finlandii.

Aby wziąć udział w II edycji Central European Plastics Meeting wymagana jest rejestracja online, której można dokonać na stronie www.plasticsmeeting.com.

CEPM

Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08