INEOS Styrolution rozpoczyna produkcję ABS w Wingles we Francji

INEOS Styrolution rozpoczyna…

INEOS Styrolution, dostawca aplikacji styrenowych do wielu produktów codziennego użytku w szerokim zakresie branż, ogłosił dziś rozpoczęcie produkcji ABS w swoim zakładzie Wingles we Francji. Firma dokonała tam konwersji istniejącej linii wytwarzającej polistyren do produkcji produkcję ABS, dzięki czemu fabryka w Wingles stanie się trzecim zakładem produkcyjnym ABS w Europie, obok Antwerpii w Belgii i Kolonii w Niemczech.

Zdolność produkcyjna ABS w Wingles wyniesie 50 000 ton rocznie, co pomoże zaspokoić zwiększony popyt na ABS w Europie w takich branżach jak budownictwo, produkcja mieszanek, gospodarstwo domowe i przemysł motoryzacyjny.

- Nowy zakład ABS w Wingles nie tylko zwiększa naszą ogólną zdolność produkcyjną ABS w Europie, ale także pozwoli nam dostarczać nowe rozwiązania ABS w odpowiedzi na rozwijające się zapotrzebowanie klientów w ramach szerszego portfolio – ocenia dr Alexander Glück, szef regionu EMEA w INEOS Styrolution.

Zakład w Wingles oraz w fabryka w Antwerpii dostarczają standardowe rozwiązania ABS firmy INEOS Styrolution (marki Terluran i Lustran), zaś jednostka w Kolonii koncentruje się na produkcji specjalistycznych rozwiązań ABS (marka Novodur).

Nowa linia produkcyjna ABS uzupełnia portfolio wyrobów dotychczas produkowanych w Wingles, przy czym zakład nadal będzie kontynuował produkcję polistyrenu dla takich branż jak budownictwo i opakowania.

abs


Reportaże

Forum