Iffco Group zwiększa zdolności produkcyjne dzięki liniom PET firmy Sidel.

Iffco Group zwiększa zdolności…

Międzynarodowa Iffco Group z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zwiększa swoje zdolności produkcji przypraw, instalując kompletne linie PET firmy Sidel w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w nowym zakładzie w Iraku.

Iffco Group powierzyła firmie Sidel nadzór nad całym kompleksowym projektem linii i zapewnieniem optymalnej wydajności. Firma Sidel, znana z dostarczania całościowych rozwiązań, dostosowała kompletne linie do swoich najpopularniejszych urządzeń, strategicznie rozmieszczonych na każdym kluczowym etapie procesu pakowania.

Dysponując szeroką gamą wiodących marek FMCG oraz szeregiem rozwiązań i usług branżowych, Iffco Group wzbogaca życie milionów konsumentów i klientów na całym świecie. Działając w ponad 100 krajach, docierając do klientów za pośrednictwem ponad 80 marek i zatrudniając ponad 15 000 osób w 49 krajach, Iffco Group uzyskała pozycję lidera znanego z innowacji, wygodnych w użytku produktów i zrównoważonego rozwoju. Dostrzegając rosnące wymagania konsumentów w Iraku, Iffco Group postawiła na lokalną produkcję i otworzyła swoją pierwszą fabrykę w Bagdadzie – zajmującą się produkcją najwyższej jakości przypraw.

Zaangażowanie firmy Sidel odegrało kluczową rolę w zapewnieniu kompleksowego i najwyższej klasy rozwiązania – zarówno dla zakładu w Iraku, jak i dla fabryki Iffco Group w Al-Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w celu zwiększenia mocy produkcyjnych w całym regionie. Linie charakteryzują się imponującą wydajnością do 9 000 butelek na godzinę (bph – bottles per hour) i elastycznością umożliwiającą obsługę trzech różnorodnych projektów butelek, dwóch opcji nakrętek i trzech wariantów etykiet. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu firmy Sidel i optymalnemu wykorzystaniu poszczególnych zasobów zwiększono ogólną wydajność.

02-iffco-group-testimonial-sidel-june-2023


Początkowa część linii korzysta z kompaktowego rozwiązania Combi typu „rozdmuch/napełnianie/zakręcanie”, zintegrowanego z precyzyjnym urzadzeniem napełniającym firmy Serac. Część rozdmuchowa Combi korzysta również z preferencyjnej technologii ogrzewania, która optymalizuje dystrybucję PET, jednocześnie umożliwiając asymetryczne rozciąganie niezbędne przy rozdmuchiwaniu pojemników płaskich i o niestandardowym kształcie.

W dalszej części linii płynnie działający bezdotykowy system akumulacji i transportu AQFlex przyczynia się do utrzymania integralności butelki podczas przenoszenia z Combi do etykieciarki, zapewniając optymalną jakość pojemnika, gdy trafia on na półki sklepowe. Co do opakowań zbiorczych, pakowarka Cermex WB46 jest wyjątkowa ze względu na swoją zdolność do zapewniania idealnego wyrównania kartonu i zgrzewania na gorąco, pomimo ograniczonego przeciwciśnienia zapewnianego przez uformowane butelki wewnątrz zawijanego opakowania zewnętrznego. Wydajność na końcu linii jest zapewniana przez przystępny cenowo zrobotyzowany paletyzator RoboAccess, który składa się z wyjątkowego narzędzia chwytającego, zdolnego do obsługi skrzynek, warstw pośrednich i palet.

Firma Sidel i Iffco Group dzielą reprezentowane wartości i pozycje rynkowe jako organizacje. Obie firmy są zaangażowane w dostarczanie produktów o wyjątkowej jakości oraz przyjęcie kompleksowego i wydajnego podejścia w obsłudze różnorodnych branż, takich jak sosy i dressingi, oleje jadalne, żywność i środki higieny osobistej. Kluczowym celem dla obu podmiotów jest promowanie zrównoważonego rozwoju w całej ich działalności.

Andrey Dribny, dyrektor generalny Iffco Group - Culinary, powiedział: „Projekt był doskonale zarządzany, a nasza współpraca okazała się skuteczna w pokonywaniu wyzwań. Współpracując z firmą Sidel, korzystamy z ich nienagannej obsługi, stałej niezawodności i wyjątkowej jakości; elementy te mają kluczowe znaczenie dla naszej codziennej działalności. Niezwykłe możliwości firmy Sidel pozwalają jej bezproblemowo spełniać wymagania Iffco, niezależnie od lokalizacji, okoliczności czy segmentu rynku”.

01-iffco-group-testimonial-sidel-june-2023


Ponieważ wygoda użytkowania i zrównoważony rozwój to znaczące trendy w tworzeniu opakowań dla przypraw, firma Sidel wspierała Iffco Group również przy przeprojektowaniu obecnego asortymentu butelek – zachowując istotę i dziedzictwo rozpoznawalnego projektu, ale z myślą o jego uwspółcześnieniu. Ergonomiczne i estetycznie wyglądające trzy kultowe nowe projekty butelek zostały opracowane z myślą o oszczędności materiału i zmniejszeniu wpływu na środowisko. Obecnie wdrożono dodatkowe rozwiązania ograniczające ciężar opakowań i omówiono także możliwości dostępne dzięki wykorzystaniu r-PET.

Pan Dribny podsumowuje: „Jesteśmy skupieni na przyjęciu modelu zrównoważonego rozwoju, wychodzącego poza samo ograniczenie wagi opakowań. Przyznając, że przyszłość należy do r-PET, jesteśmy przekonani o pionierskiej pozycji firmy Sidel w tej dziedzinie. Dlatego będziemy polegać na jej wsparciu technologicznym, wiedzy i doświadczeniu, aby dalej móc kroczyć obraną ścieżką”.

Dowiedz się więcej o kompletnych liniach PET firmy Sidel i o tym, jak możesz uzyskać dostęp do tego rodzaju wsparcia dla Twojej działalności odwiedzając witrynę firmy Sidel.

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland