Indorama wybiera USA zamiast Włocławka

Indorama wybiera USA zamiast…
Koncern Indorama wycofał się z planów wybudowania we Włocławku nowej instalacji produkującej tworzywo PET. Zamiast tego ma być usprawniona linia już działająca.

Indorama jest obecna we Włocławku od niedawna, bo dopiero od początku ubiegłego roku. To efekt przejęcia spółki SK Eurochem, czyli firmy, do której wcześniej należał włocławski zakład wytwarzający granulat PET.

Koncern z Tajlandii w specjalnym oświadczeniu ogłosił, że zamiast budować fabrykę w naszym kraju, jak to wcześniej miał w planach, uczyni to w Stanach Zjednoczonych. Za wielką wodą powstanie zakład o zdolnościach 540 tys. ton rocznie. Ma być gotowy w 2015 r. Zmiana lokalizacji podyktowana jest oczekiwaniami co do szybszego wzrostu rynku PET za oceanem. Nowy zakład będzie czwartym należącym do Indoramy w USA. Po jego uruchomieniu firma ma być stanie oferować na kontynencie północnoamerykańskim 2,1 mln ton tworzywa PET.

Indorama zapowiedziała również, że dokona znacznej eliminacji jeśli idzie o ograniczenia wydajności swojego włocławskiego zakładu. Działanie takie ma być bardziej opłacalne niż budowa nowej linii. Stary ciąg o obecnych mocach produkcyjnych rzędu 220 tys. ton rocznie miałby zostać powiększony do poziomu 360 tys. ton już w przyszłym roku.