Innoform 8-10 marca 2022 stacjonarnie w Bydgoszczy

Innoform 8-10 marca 2022 stacjonarnie…

Po rocznej przerwie, spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform wracają do Bydgoszczy. Stolica woj. kujawsko-pomorskiego stanowi centrum polskiej Doliny Narzędziowej. W samym mieście działa około 30 narzędziowni, a w całym regionie blisko 1000 firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i produkcją narzędzi specjalnych.

5. Międzynarodowe Targi Innoform to jedyna w Polsce impreza poświęcona formie wtryskowej i peryferiom. To właśnie w Bydgoszczy podczas czterech ostatnich edycji 1214 producentów zaprezentowało swoje rozwiązania ponad 12 000 klientom.

Targi Innoform to kompletne wydarzenie mające głębokie znaczenie techniczne i wydźwięk edukacyjny. Producenci i dystrybutorzy prezentują najnowsze technologie, maszyny i narzędzia. To również arena premier i nowości produktowych oraz miejsce konferencji, podczas których naukowcy i praktycy poruszają aktualne problemy związane z przetwórstwem tworzyw polimerowych. Wyjątkowość targów Innoform potwierdzają opinie Wystawców poprzednich edycji.

- […] Cieszę się, że mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę odwiedzającym w 2020 roku i nawiązać sporo ciekawych kontaktów biznesowych. Patrząc na zaangażowanie organizatorów wierzę, że każda kolejna edycja będzie się przyczyniać do wzrostu znaczenia bydgoskiego wydarzenia na krajowej mapie targów. Z czystym sumieniem mogę polecić ten event, jako miejsce istotne dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. – Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy ML Polyolefins.

Jak co roku istotnym elementem targów będzie Strefa Usług Przemysłowych dedykowana firmom podwykonawczym, świadczącym usługi z zakresu produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Często to właśnie kooperacja jest narzędziem pozwalającym sprostać wyzwaniom stawianym przez klientów, w zakresie jakości i terminowości dostaw zamówionych produktów. Specjalna oferta wyposażonych stoisk modułowych pozwala na maksymalizację korzyści, przy minimalizacji kosztów. To właśnie na Innoform usługodawcy znajdują klientów i podpisują zlecenia.

Rokrocznie targom towarzyszy Giełda Kooperacyjna organizowana przez Enterprise Europe Network przy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W ramach poprzednich edycji odbyły się łącznie 394 kilkunastominutowe spotkania B2B, podczas których rozmawiali ze sobą przedsiębiorcy z wielu krajów. Nowością kolejnej edycji będzie jej hybrydowa formuła – przedsiębiorcy nawiążą współpracę zarówno w przestrzeniach BCTW oraz i spotkają się wirtualnie.

Trzeciego dnia targi odwiedzi młodzież szkół technicznych z regionu, aby podczas zorganizowanych lekcji praktycznych zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi ich przyszłych pracodawców. Zarówno na stoiskach, jak i w strefie kariery będą mogli poznać oczekiwania przedsiębiorców związane z przyszłymi kadrami technicznymi a także znaleźć propozycje zatrudnienia.

0001