Innovationparc Packaging na targach interpack 2008

Innovationparc Packaging na…
Organizatorzy największych opakowaniowych targów na świecie interpack 2008 nie ustają w wysiłkach by zaplanowane na kwiecień wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. W tym roku częścią targów interpack będzie m.in. Innovationparc Packaging 2008.

Interpack odbędzie się w niemieckim Düsseldorfie w dniach 24-30 kwietnia. Innovationparc Packaging ma być jego częścią. Co kryje się pod tym pojęciem?
Będzie to całościowy projekt z centrami kompetencji. Za jego pośrednictwem przedstawione zostaną specjalistyczne rozwiązania dla domu, handlu detalicznego, logistyki i produkcji. W ramach Innovationparc Packaging możliwy będzie też bezpośredni kontakt z firmami, biorącymi udział w targach.

Kluczowym zagadnieniem Innovationparc Packaging będzie sektor Fast Moving Consumer Goods. Chodzi o produkty szybko rotujące w punktach sprzedaży, najczęściej codziennego użytku. Należą do nich przede wszystkim artykuły spożywcze, kosmetyki, chemia gospodarcza, drobne artykuły gospodarstwa domowego.

- Ważną częścią całościowego projektu są centra kompetencji podzielone według takich zastosowań jak: trwałość opakowań, funkcjonalność projektów dla opakowań B2B i B2C, wymagania opakowaniowe ze względu na różnorodność grup docelowych, twórcze możliwości przy kreowaniu opakowań i we wzornictwie - tłumaczą przedstawiciele Messe Düsseldorf, które organizuje targi interpack.

Producenci pudełek składanych, maszyn produkujących opakowania, agencje projektowe i sprzedawcy detaliczni zaprezentują się na okrągłych stoiskach, dzięki czemu odwiedzający będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami z całego łańcucha produkcyjnego.

Do udziału w Innovationparc Packaging zaproszono wiele renomowanych firm, m.in.: Metro, Smurfit Kappa Baden Karton, Heidelberger Druckmaschinen, MAN Roland Druckmaschinen, Siegwerk Druckfarben i Copaco.

- W ramach Innovationparc Packaging dostępne będą również regały sprzedaży zoptymalizowane zgodnie z zasadami marketingowymi i tzw. "symulatorem wieku". Dzięki temu symulatorowi, a konkretnie specjalnemu kombinezonowi i okularom goście "przeniosą się" do rzeczywistości sprzedaży detalicznej grupy docelowej dla 70-latków - dodają przedsiawiciele Messe Düsseldorf.

Partnerami Innovationparc Packaging są Pro Carton international - ogólnoeuropejskie Stowarzyszenie Producentów Pudełek Składanych i Kartonu, producenci opakowań bezpośrednich, EHI Retail Institute reprezentujący handel detaliczny oraz w dziedzinie wzornictwa opakowań stowarzyszenie Pan-European Brand Design Association.

Innovationparc Packaging będzie się odbywał w hali 7a. Jednocześnie imprezie towarzyszyć będzie program wykładów na jednej ze scen pokazu specjalnego.

Z okazji kwietniowych targów interpack 2008 nasz serwis Plastech.pl we współpracy z firmą A.S. Messe Consulting, wyłącznym przedstawicielem spółki Messe Düsseldorf w Polsce, prowadzą przedsprzedaż biletów i katalogów na targi INTERPACK 2008. Kupując bilet za pośrednictwem naszego serwisu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Czytaj więcej: Targi 1054