Innowacyjna głowica do granulacji w płaszczu wodnym

Innowacyjna głowica do granulacji… Firma WW Ekochem, dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży tworzyw sztucznych, uruchomiła w ostatnim czasie kilka linii do granulacji poliolefin z nowym rozwiązaniem technicznym głowicy do cięcia w pierścieniu wodnym oraz wysokowydajną wirówką odśrodkową.

Zaprojektowaną i wyprodukowaną przez WW Ekochem innowacyjną głowicę do granulacji w płaszczu wodnym model RW wyróżniają następujące cechy:
  • kompaktowa budowa,
  • wysoka wydajność,
  • pneumatyczny docisk trzymacza nożowego,
  • przesuw obudowy na prowadnicach liniowych,
  • łatwa wymiana noży.

Głowica do granulacji w pierścieniu wodnym


Zasada pracy
Głowica montowana jest do filtra cząstek stałych. Uplastyczniony materiał w sposób ciągły transportowany jest do głowicy z układu plastyfikującego. Tworzywo kierowane jest do płyty kierującej przez stożek sprężający, aby dalej przez otwory przedostało się do komory, w której następuje odkrawanie w sposób obrotowy poprzez zespół tnący w procesie granulacji na gorąco. Długość granulatu można regulować przez zmianę prędkości obrotowej noża tnącego i za pomocą prędkości obrotowej ślimaka. Woda chłodząca granulat jest dostarczana do zbiornika głowicy za pomocą pompy wodnej.

głowica ww ekochem


Głowica wyposażona jest w pneumatyczny system docisku noży tnących. Powietrze dostarczane jest w pierwszej kolejności do bloku przygotowania powietrza, mającego za zadanie oczyszczenie sprężonego powietrza z zanieczyszczeń stałych i płynnych o odpowiednich wielkościach zgodnie z zastosowaną wkładką filtracyjną oraz do nastawiania i utrzymywania stałej wartości ciśnienia wyjściowego w instalacjach pneumatycznych, niezależnie od zmiany ciśnienia wejściowego powyżej ciśnienia zredukowanego. Następnie poprzez elektrozawór przekazywane jest do układu docisku noża tnącego. Sterowanie elektrozaworem następuje przez główną szafę sterowniczą. Układ pneumatyczny połączony jest z sterowaniem głowicy. W momencie uruchomienia głowicy, do cewki zostaje przekazany sygnał o uruchomieniu głowicy. Wówczas następuje automatyczne uruchomienie instalacji pneumatycznej.


głowica do granulacjilinia do granulacjilinia do granulacji ww ekochemŹródło: WW Ekochem

Czytaj więcej: