Inwestycje PCC Rokita w branży tworzyw sztucznych

Inwestycje PCC Rokita w branży… Inwestycje związane z branżą tworzyw sztucznych, to tylko niektóre elementy długofalowych planów rozwojowych, które niebawem zrealizuje spółka PCC Rokita z Brzegu Dolnego. Opracowane w spółce plany inwestycyjne szacowane są na ponad 50 mln euro.

Jednym z głównych zamierzeń dolnośląskiego przedsiębiorstwa jest rozwinięcie produkcji fosforowych plastyfikatorów i uniepalniaczy stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych i odgrywających tam rolę środka zmniejszającego palność.

Zdolności wytwórcze firmy wzrosną w tym zakresie aż o 60 proc. Co jest tego powodem?

Sprzedaż tych wyrobów rośnie systematycznie na całym świecie. Najmocniej widać to na rynkach Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Azji. I dlatego Rokita postanowił wykorzystać ten sprzyjający trend i rozwinąć produkcję.

To już kolejna wzrost zdolności wytwórczych w tym zakresie w ciągu ostatnich miesięcy. Przeprowadzone nie tak dawno prace modernizacyjne przyczyniły się już do tego, że skala produkcji fosforowych plastyfikatorów i uniepalniaczy podskoczyła o 65 proc. Teraz zaś nastąpi kolejny skok, niemal o takiej samej wysokości.

Tym samym PCC Rokita zauważalnie wzmocni swoją pozycję na europejskim rynku produktów chemicznych. Na wszystkie prace związane z podniesieniem zdolności produkcyjnych pójdzie 50 milionów złotych. Całość inwestycji ma potrwać do 2012 r.

zakłady firmy PCC Rokita


Środki opóźniające palenie są stosowane w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w przemyśle włókienniczym i papierniczym. Jednak najczęściej bo aż w prawie 90 proc. przypadków sięga po nie sektor tworzyw sztucznych. Chodzi tu głównie o tworzywa stosowane w takich dziedzinach jak elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, budownictwo i meblarstwo, transport oraz górnictwo.

W tej chwili oferta firmy obejmuje w tym zakresie przede wszystkim związki oparte na fosforze, czyli uniepalniacze oraz plastyfikatory o bardzo dobrych właściwościach uniepalniających. Grupowane są one w nieorganiczne związki fosforu (trójchlorek, tlenochlorek fosforu), uniepalniacze (Roflam P – TCPP. Roflam E - TCEP), plastyfikatory (Roplast FN1, Roplast PE) oraz stabilizatory (Rostabil TNF - TNPP).

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4