Inżynierowie Renault pracują na platformie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes

Inżynierowie Renault pracują…
Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że liczba użytkowników jej platformy 3DEXPERIENCE w Grupie Renault przekroczyła dziesięć tysięcy. Globalny producent trzech milionów pojazdów rocznie docenił platformę za nowy, niezawodny proces rozwoju produktu, który Renault zastosowało we wszystkich swoich lokalizacjach i we wszystkich markach - Renault, Dacia i Renault Samsung Motors.

To przełomowy moment dla programu NewPDM grupy Renault opartego na platformie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Program dąży do przekształcenia pionów inżynieryjnych grupy, tak aby działały globalnie i zespołowo oraz umożliwiły opracowywanie produktów na zasadzie "right the first time" - czyli "skutecznie przy pierwszej próbie". Aby to osiągnąć, Grupa Renault skorzystała z aplikacji projektowych i symulacyjnych stworzonych przez Dassault Systèmes we wszystkich swoich ośrodkach inżynieryjnych na całym świecie, dzięki czemu zespoły projektowe mogły w czasie rzeczywistym wspólnie pracować na jednej, zintegrowanej platformie począwszy od koncepcji produktu aż po produkcję. Aplikacje te stanowią obecnie filar rozwiązań przemysłowych stworzonych przez Dassault Systèmes i nazwanych "Target Zero Defect" ("Cel: zero defektów").

"Target Zero Defect" opiera się na platformie 3DEXPERIENCE. Rozwiązanie zapewnia skuteczne zaprojektowanie pojazdu za pierwszym razem dzięki zoptymalizowanym, kompleksowym procesom rozwojowym produktu. Jednoczesna i zespołowa praca nad produktem i procesami przyśpiesza oraz usprawnia walidację na wczesnych etapach oraz tworzenie innowacji, które urzeczywistniają nową generację transportu i mobilności dzięki łączności, pojazdom autonomicznym oraz zerowym emisjom.

- Nasz program NewPDM jest kluczowym czynnikiem, dzięki któremu Grupa Renault gwałtownie przyśpieszy w wymiarze technologii cyfrowych - powiedział Gaspar Gascon Abellan, wiceprezes zarządu ds. Inżynierii Grupy Renault. - Ta wielka biznesowa transformacja napędzana możliwościami Dassault Systèmes świadczy o ewidentnym przełomie w możliwościach rozwoju naszych trzech marek, tj. Renault, Dacia oraz Renault Samsung Motors. Daje nam to namacalne korzyści w fazie cyfrowej naszych projektów i jeszcze więcej w fazie fizycznej. Dzięki projektowi NewPDM będziemy mogli już niedługo zapewnić niewyobrażalnie wysoką jakość naszych produktów i zaprezentować solidne, innowacyjne koncepcje naszym klientom. Ponad 10 tys. użytkowników jest obecnie połączonych w niespotykanej, konfigurowalnej strukturze, w zespołowym środowisku działając w ramach naszej globalnej organizacji inżynieryjnej we Francji, Rumunii, Indiach, Korei, Brazylii, Hiszpanii i Rosji.

Renault


- Grupa Renault wdrożyła platformę 3DEXPERIENCE i jest ona stosowana na całym świecie przez tysiące użytkowników i w wielu obszarach, takich jak proces produkcyjny, demonstrowanie skalowalności platformy oraz rozwiązania przemysłowe - powiedział Olivier Sappin, wiceprezes - Przemysł Mobilny i Transportowy, Dassault Systèmes. - Nowe technologie dla pojazdów wymagają procesów rozwoju o rosnącym poziomie skomplikowania. Platforma 3DEXPERIENCE pomaga globalnym producentom takim jak Grupa Renault zmniejszać ryzyko i koszty związane z tworzeniem nowych produktów.

Renault


Więcej informacji o rozwiązaniach przemysłowych Dassault Systèmes dla transportu i mobilności znajduje się na stronie https://ifwe.3ds.com/transportation-mobility.