Jak wykorzystać drukarkę 3D MakerBot Method X w zastosowaniach przemysłowych

Jak wykorzystać drukarkę 3D…

MakerBot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów drukarek 3D. Do tej pory firma kojarzona była z drukarkami w segmencie biurkowych urządzeń do szybkiego prototypowania z PLA w przedziale cenowym od 5 do 15 tys. zł. Urządzenia MakerBot znane są z niezawodności i praktycznie bezobsługowej pracy. Od niedawna MakerBot wkroczył w segment Industry, dostarczając na rynek serię Method.

Najnowsza drukarka 3D MakerBot Method X powstała we współpracy z firmą Stratasys - liderem wśród producentów produkcyjnych systemów do druku 3D. Drukarka 3D łączy zaawansowane technologie stworzone do przemysłowych zastosowań z przystępnością desktopowych urządzeń MakerBot.

Method X obsługuje rozpuszczalny materiał podporowy oraz ciągle poszerzający się zakres materiałów inżynieryjnych. Obecnie drukarka 3D wytwarza z ABS-u, PET-G, ASA, PLA, Tough PLA, a wkrótce także z Nylonu. Podgrzewana do 100 stopni C komora robocza z cyrkulacją powietrza, system dwóch esktruderów oraz elastyczna platforma robocza to tylko niektóre rozwiązania technologiczne, które odpowiadają za dokładność wymiarową produkowanych części i powtarzalność wytwarzania.

Wszystkiego, co trzeba wiedzieć o drukarce 3D Method X będzie można dowiedzieć się podczas webinarium zorganizowanym przez firmę CadXpert - oficjalnego dystrybutora Stratasys, MakerBot, Formlabs w Polsce. Na szkoleniu online zostanie zaprezentowana najnowsza drukarka 3D MakerBot drukująca w technologii FDM. W trakcie webinaru będzie można dowiedzieć się czym seria Method różni się od dotychczasowych drukarek 3D MakerBot, jak Method X wypada na tle konkurencji, z jakich materiałów można drukować oraz jak wykorzystać potencjał druku 3D w funkcjonalnym prototypowaniu i w produkcji narzędzi.

Bezpłatne webinarium odbędzie się 17 grudnia o godz. 11:00.

Harmonogram szkolenia online przedstawia się następująco:

  1. Technologie stworzone do przemysłowych zastosowań.
  2. Przegląd materiałów do druku 3D.
  3. Od projektu CAD do wydruku 3D - omówienie procesu.
  4. Chwytaki robotów przemysłowych z drukarki 3D (studium przypadku - All Axis Robotics).
  5. Pytania i odpowiedzi.

Zapisy: http://bit.ly/method-x-webinar

methodx-mailing


CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot
 

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot oraz Formlabs. Oferujemy drukarki 3D, skanery 3D i usługi drukowania 3D w 5 technologiach.

Polska