Jak wykorzystać technologie 3D w biznesie?

Jak wykorzystać technologie…
Dnia 29 listopada br. w Krakowie odbędzie się II Forum Druku 3D - wydarzenie, które przybliża zastosowania technologii 3D w różnych gałęziach przemysłu.

Konferencja jest poświęcona zagadnieniom związanym z projektowaniem, skanowaniem oraz drukiem 3D. Do udziału zapraszani są przedstawiciele firm już korzystających z technologii przyrostowych oraz tych przedsiębiorstw, które dopiero zamierzają wdrożyć technologie 3D.

Praktyczna wiedza i warsztaty

W tym roku w programie przewidziano sześć merytorycznych prelekcji. Wśród zaproszonych gości są między innymi Victor Golescu, MakerBot Territory Manager EMEA oraz prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik z Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych Akademii Górniczo-Hutniczej.

Podczas zaplanowanych wystąpień zostaną przybliżone autentyczne przypadki i przykłady wdrożeń technologii 3D, na które składa się skanowanie 3D i druk 3D. Szczególny nacisk zostanie położony na opis zastosowań technologii przyrostowych w szybkim prototypowaniu, a także w samej produkcji.

forum druku 3d


W drugiej części Konferencji symultanicznie odbędą się warsztaty: „Druk 3D w praktyce”, na których zostaną zaprezentowane urządzenia Stratasys F123, Formlabs Form 2, MakerBot Replicator Z18 oraz „Skanowanie 3D w praktyce” (prezentacja urządzeń EinScan). Konferencja, a w szczególności część warsztatowa jest najlepszą okazją do spotkania z ekspertami, którzy wyjaśnią tajemnice technologii 3D oraz odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników.

Wielu przedsiębiorców nadal kojarzy druk 3D z niską jakością i dokładnością. Jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo się to zmieniło. Wytwarzamy prototypy funkcjonalne z materiałów takich jak PC-ABS, PA12, ABS. Są one później montowane na przykład w samochodach i pomyślnie przechodzą kilkumiesięczne, rygorystyczne testy. Podczas Konferencji przedstawimy Państwu praktyczne rozwiązania i autentyczne przykłady, ponieważ bardzo ważne jest dla nas prezentowanie tego, co możemy wyprodukować dzięki drukarkom 3D — wyjaśnia Piotr Gurga, współwłaściciel CadXpert i jeden z pomysłodawców Forum Druku 3D.

warsztaty druku 3d


Jeden bilet – trzy branżowe imprezy

II Konferencja Forum Druku 3D odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® oraz Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Wstęp na Konferencję uprawnia do udziału we wszystkich trzech wydarzeniach.

W pierwszej kolejności warto dokonać bezpłatnej, internetowej rejestracji na targi EUROTOOL. Po wypełnieniu formularza wysyłany jest kod rabatowy w wysokości 20 zł, który można wykorzystać podczas zakupu biletów na Konferencję Forum Druku 3D.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wydarzenia.

Formularz rejestracyjny na targi EUROTOOL z kodem rabatowym.

Formularz rejestracyjny na Konferencję Forum Druku 3D.

Tak było na I Forum Druku 3D:


Czytaj więcej: Druk 3D 147 Konferencje 268

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot
 

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot oraz Formlabs. Oferujemy drukarki 3D, skanery 3D i usługi drukowania 3D w 5 technologiach.

Polska