Jak wykorzystać technologie 3D w biznesie?

Jak wykorzystać technologie 3D w biznesie?
Dnia 29 listopada br. w Krakowie odbędzie się II Forum Druku 3D - wydarzenie, które przybliża zastosowania technologii 3D w różnych gałęziach przemysłu.

Konferencja jest poświęcona zagadnieniom związanym z projektowaniem, skanowaniem oraz drukiem 3D. Do udziału zapraszani są przedstawiciele firm już korzystających z technologii przyrostowych oraz tych przedsiębiorstw, które dopiero zamierzają wdrożyć technologie 3D.

Praktyczna wiedza i warsztaty

W tym roku w programie przewidziano sześć merytorycznych prelekcji. Wśród zaproszonych gości są między innymi Victor Golescu, MakerBot Territory Manager EMEA oraz prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik z Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych Akademii Górniczo-Hutniczej.

Podczas zaplanowanych wystąpień zostaną przybliżone autentyczne przypadki i przykłady wdrożeń technologii 3D, na które składa się skanowanie 3D i druk 3D. Szczególny nacisk zostanie położony na opis zastosowań technologii przyrostowych w szybkim prototypowaniu, a także w samej produkcji.

forum druku 3d


W drugiej części Konferencji symultanicznie odbędą się warsztaty: „Druk 3D w praktyce”, na których zostaną zaprezentowane urządzenia Stratasys F123, Formlabs Form 2, MakerBot Replicator Z18 oraz „Skanowanie 3D w praktyce” (prezentacja urządzeń EinScan). Konferencja, a w szczególności część warsztatowa jest najlepszą okazją do spotkania z ekspertami, którzy wyjaśnią tajemnice technologii 3D oraz odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników.

Wielu przedsiębiorców nadal kojarzy druk 3D z niską jakością i dokładnością. Jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo się to zmieniło. Wytwarzamy prototypy funkcjonalne z materiałów takich jak PC-ABS, PA12, ABS. Są one później montowane na przykład w samochodach i pomyślnie przechodzą kilkumiesięczne, rygorystyczne testy. Podczas Konferencji przedstawimy Państwu praktyczne rozwiązania i autentyczne przykłady, ponieważ bardzo ważne jest dla nas prezentowanie tego, co możemy wyprodukować dzięki drukarkom 3D — wyjaśnia Piotr Gurga, współwłaściciel CadXpert i jeden z pomysłodawców Forum Druku 3D.

warsztaty druku 3d


Jeden bilet – trzy branżowe imprezy

II Konferencja Forum Druku 3D odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® oraz Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Wstęp na Konferencję uprawnia do udziału we wszystkich trzech wydarzeniach.

W pierwszej kolejności warto dokonać bezpłatnej, internetowej rejestracji na targi EUROTOOL. Po wypełnieniu formularza wysyłany jest kod rabatowy w wysokości 20 zł, który można wykorzystać podczas zakupu biletów na Konferencję Forum Druku 3D.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wydarzenia.

Formularz rejestracyjny na targi EUROTOOL z kodem rabatowym.

Formularz rejestracyjny na Konferencję Forum Druku 3D.

Tak było na I Forum Druku 3D:


Czytaj więcej: Druk 3D 84 Konferencje 205

Drukarki 3D MakerBot, skanery 3D, drukowanie 3D, projektowanie 3D, prototypy, formy silikonowe, wzornictwo
 

Drukarki 3D MakerBot, skanery 3D, drukowanie 3D, projektowanie 3D, prototypy, formy silikonowe, wzornictwo przemysłowe

Polska