Jelenia Plast kontraktuje dostawy recyklatu PP od ML Polyolefins

Jelenia Plast kontraktuje…

Na początku sierpnia przedstawiciele firm Jelenia Plast oraz ML Polyolefins, spotkali się w Jeleniej Górze, aby zakontraktować dostawy recyklatu polipropylenu w kolejnym sezonie współpracy. Umowę podpisali prezesi przedsiębiorstw - Jens Kröger w imieniu Jelenia Plast oraz Tomasz Mikulski, prezes ML Sp. z o.o.

Jak zgodnie podkreślają obie strony, podpisany kontrakt jest dowodem na zacieśnianie się dobrej współpracy dwóch liderów rynku, którzy od pewnego czasu ściśle ze sobą współdziałają, ze względu na wzrost znaczenia recyklatów w produkcji wyrobów ostatecznych. 

– Jesteśmy przedsiębiorstwem, które spełnia potrzeby naszych klientów, pod kątem wykorzystania materiałów z recyklingu w procesie produkcji, ale mamy też świadomość jak ważne jest włączenie się w realizację idei gospodarki o obiegu zamkniętym. Jako jeden z przetwórców tworzyw sztucznych w Polsce, zdajemy sobie sprawę jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa, dlatego też chcemy być liderem działań w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem - komentuje porozumienie Jens Kröger. 

W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Mikulski z ML Polyolefins, który podkreśla wspólne cele pozabiznesowe łączące obie firmy. - Cieszę się, że nasze przedsiębiorstwa podzielają te same wartości, znajdując głębszy sens w naszej współpracy – redukcję ilości odpadów z tworzyw sztucznych, wtórne wykorzystanie surowców, czy redukcję śladu węglowego. Kontynuujemy wspólne działania w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, każdego dnia dbając, aby dostarczać naszemu partnerowi produkt spełniający jego oczekiwania.

ml-polyolefins
(od lewej): Monika Łagońska (kierownik działu zakupów Jelenia Plast), Jacek Mędrak (członek zarządu Jelenia Plast), Jens Kröger (prezes zarządu Jelenia Plast), Tomasz Mikulski (prezes zarządu ML Polyolefins), Krzysztof Nowosielski (dyrektor handlowy ML Polyolefins)

Dotychczasowa współpraca przedsiębiorstw zaowocowała wprowadzeniem na rynek produktów ze znaczną ilością wsadu z recyklatów, co było możliwe, dzięki wspólnej pracy nad udoskonaleniem surowców stosowanych w przetwórstwie. Negocjujący porozumienie Monika Łagońska z Jelenia Plast i Krzysztof Nowosielski z  ML Polyolefins wskazują na najistotniejsze kwestie oraz podkreślają, że to nie koniec wspólnych projektów.

- Jak na tak duży kontrakt, prace nad nim nie trwały szczególnie długo. Obie strony są dla siebie sprawdzonymi partnerami, wobec czego ustalenie szczegółów nie było pracochłonne i skomplikowane. Większość czasu zajął nam development surowca, ponieważ - co zrozumiałe – chcieliśmy utrzymać estetyczny wygląd, kolor, ale też właściwości produktu - podkreśla Monika Łagońska, kierownik działu zakupów w Jelenia Plast. 

Z kolei dyrektor handlowy ML Sp. z o.o. wskazuje na dalsze wspólne działania. - Mamy przed sobą trochę prac związanych z poszukiwaniem nowych receptur, ale jeśli współpraca będzie przebiegała tak sprawnie jak do tej pory, to bardzo szybko rozpoczniemy dostawy kolejnych grup produktów. Zdajemy sobie sprawę, że takie kontrakty - szczególnie komunikowane publicznie - są bacznie obserwowane przez inne przedsiębiorstwa z branży, które również starają się podążać ścieżką odchodzenia od wykorzystania tworzyw oryginalnych, zastępując je w dużej mierze recyklatami. Będziemy starali się wspólnie z tak wartościowym partnerem jak Jelenia Plast, wskazywać na korzyści płynące z korzystania z recyklatów oraz promować ich użycie tam, gdzie nie jest konieczne wykorzystanie materiałów prime - wskazuje Krzysztof Nowosielski.

Przedsiębiorstwa nie podają dokładnej wartości umowy, ze względu na tajemnicę handlową, wskazują jednak wartość kontraktu na kwotę „kilkunastu milionów złotych rocznie”.


Czytaj więcej:
Umowy 160

Producent rPP i rPE
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Producent rPP i rPE

Polska, 82-310 Elbląg, Berylowa 7, Gronowo Górne