Jesienne targi pod znakiem zapytania

Ludomir Tuszyński: Wszystkie wydarzenia, które miały zostać zorganizowane w Expo Silesia wiosną, mają wyznaczone nowe terminy na jesień. To spowodowało, że kalendarz wydarzeń w naszym obiekcie na wrzesień, październik i listopad jest mocno wypełniony. Mamy nadzieję, że liczba oraz różnorodność wydarzeń branży targowej będzie krokiem milowym w odbudowie i ożywieniu gospodarki i my – Zespół Expo Silesia – robimy wszystko, aby nadchodzący sezon targowy był udany i przyczynił się do sukcesu biznesowego wielu firm w tych trudnych dla wszystkich czasach. Jesteśmy w stałym kontakcie z wystawcami, także tymi potencjalnymi, uzgadniamy warunki współpracy z partnerami oraz opracowujemy program wydarzeń towarzyszących. Jednocześnie dbamy o wprowadzenie zasad prewencyjnych, aby nasz obiekt i wydarzenia, które się w nim odbędą, były w pełni bezpieczne dla ich uczestników.

Jakie środki bezpieczeństwa zostały zapewnione przez organizatorów targów?

Ewa Woch: Wszystkie przewidziane środki prewencyjne zostały opracowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Przy wejściu do EXPO XXI Warszawa wprowadzimy obowiązkowy, każdorazowy pomiar temperatury – wykorzystamy w tym celu specjalistyczny system kamer termowizyjnych wyposażonych w moduł blackbody. Uczestnikom umożliwimy rejestrację online oraz bezdotykowe skanowanie biletów. Odwiedzający będą również zobowiązani do wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Zadbamy o obowiązkową dezynfekcję rąk wszystkich wchodzących do obiektu atestowanym płynem biobójczym rekomendowanym przez GIS. Będziemy skrupulatnie przestrzegać zachowania dystansu między gośćmi. Na targach obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic. Wystawcy przed podjęciem działań handlowych będą zobowiązani do dezynfekcji rąk lub nałożenia rękawiczek ochronnych. Wszystkie informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa dostępne są na naszej stronie internetowej.

Ludomir Tuszyński: Wszelkie oficjalne zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas organizacji wydarzeń targowych, wskazane przez instytucje i organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo, są przez nas niezwłocznie wdrażane. W naszym obiekcie wprowadzamy nowe rozwiązania w zakresie organizowania przestrzeni wystawienniczej dla zwiedzających i wystawców, strefy wejścia, strefy gastronomicznej, możliwości zakupu biletów online czy rejestracji online z podziałem na poszczególne dni. Istotną zmianę będą stanowiły zaostrzone i utrzymywane na wysokim poziomie środki bezpieczeństwa w zakresie higieny i dezynfekcji. Dysponujemy własnym, wysoce plastycznym w aranżacji obiektem, więc wprowadzenie wszelkich działań prewencyjnych nie stanowi dla nas problemu.

Kamil Perz: W Targach Kielce pojawi się 8 wielofunkcyjnych kabin, w których znajdą się punkty indywidualnej kontroli sanitarnej. Mobilne kabiny diagnostyczno-prewencyjne wyposażone będą w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Proces polega na wejściu do kabiny i zrobieniu pełnego obrotu z uniesionymi rękoma. Jest to absolutnie bezpieczne, dlatego, że do odkażania wykorzystywany jest system mikrozraszania, dzięki czemu powstaje sucha mgła. Urządzenie w ciągu kilkunastu sekund pozbawia wirusów i bakterii obecnych na ubraniu i obuwiu. Podobne rozwiązania są stosowane między innymi w krajach azjatyckich. 

Nie zabraknie także innych środków ostrożności tj. pojemniki z płynem dezynfekującym. Podczas wydarzeń odbywających się w kieleckim ośrodku targowym wzmożone będą czynności polegające na regularnej dezynfekcji często dotykanych elementów infrastruktury, tj.: klamek, poręczy, balustrad, blatów, stolików. Podczas jesiennych wydarzeń dodatkowo powstaną punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Na targowych terenach pojawią się także tablice informacyjne, oznaczenie kierunku ruchu, strategicznych punktów takich jak punkty obsługi medycznej czy właśnie punktów zakupu środków ochrony indywidualnej. Zachowana musi być także wymagana odległość społeczna. Będzie ona dotyczyła również odpowiednich i bezpiecznych odległości pomiędzy stosikami wystawienniczymi.


Czytaj więcej:
Targi 1178
COVID-19 186
Wywiad 267