K 2022: 70 lat targów nr 1 na świecie dla przemysłu tworzyw sztucznych i gumy

Specials na K 2022

Oficjalny pokaz specjalny "Plastics shape the future"

"Plastics shape the future" w hali 6 pokaże, jak kluczowe znaczenie dla zrównoważonej przyszłości mają tworzywa sztuczne, jakie fascynujące rozwiązania stosuje się już dziś, a także jakie wizje przyszłości są dopiero na drodze do urzeczywistnienia. Odbędzie się siedem tzw. focus days, z dyskusjami na temat innowacyjnych technologii, wykładami, zabawnymi demonstracjami projektów latarni morskich i ekscytującymi pokazami eksperymentalnymi. Pokaz specjalny poruszy również aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczno-polityczne oraz przedstawi rozwiązania problemów, z którymi boryka się branża tworzyw sztucznych. Będzie on projektem niemieckiego przemysłu tworzyw sztucznych pod patronatem PlasticsEurope Deutschland e. V. i Messe Düsseldorf.

Circular Economy Forum

W tym roku na targach K ponownie odbędzie się Circular Economy Forum. Na terenie zewnętrznym, między halami 10 i 16, VDMA (Niemiecka Federacja Inżynierska) jako organizator i 13 jej firm członkowskich zademonstrują decydujące znaczenie technologii w realizacji gospodarki cyrkularnej w przemyśle tworzyw sztucznych. Dzięki pracującym maszynom zwiedzający mogą zobaczyć, jak odpady z tworzyw sztucznych są przetwarzane na wysokiej jakości regranulaty lub jak recyklaty są przetwarzane na atrakcyjne, wysoce funkcjonalne i nadające się do recyklingu produkty za pomocą różnych metod przetwarzania.

Strefa Start-up

Strefa Start-Up będzie świętować swoją premierę na tegorocznych targach K. Start-upy są młode, kreatywne, elastyczne i szczególnie wyróżniają się swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami. Co więc lepiej pasuje do K 2022, światowych targów nr 1 dla tworzyw sztucznych i gumy, niż zaoferowanie specjalnej strefy prezentacji dla nowicjuszy specjalizujących się w rozwoju innowacyjnych produktów i rozwiązań związanych z tworzywami sztucznymi i gumą? I to jest właśnie to, co K 2022 będzie robić w ramach Strefy Start-up w hali 8b Centrum Wystawowego w Düsseldorfie od 19 do 26 października 2022. W Strefie Start-up weźmie udział jedenaście firm.

Science Campus

Mocno zakorzeniony na K jest Science Campus. W tym roku wszystko będzie się kręcić wokół bezpośredniego dialogu między badaniami naukowymi a przemysłem. Pojawi się 25 wystawców z ekscytującymi innowacjami i wynikami badań dla przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. Wśród nich znajdą się renomowane uniwersytety, szkoły wyższe i instytuty naukowe, takie jak Instytuty Fraunhofera, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Tomas Bata University Zlin (Czechy) i Wageningen University&Research (Holandia).

Plastics Business Breakfasts

Bio Plastics Business Breakfasts odbędą się w formie trzech minikonferencji w dniach 20-21 października, każda w godzinach 8.00-12.30, z różnymi tematami dotyczącymi bioplastików.

Targi K 2022 w Düsseldorfie będą otwarte codziennie od środy 19 października do środy 26 października, w godzinach od 10.00 do 18.30.


k2019-mt5397

Zdjęcia: Messe Düsseldorf

brak
 

Aktualizacja

Wyłączny przedstawiciel na Polskę spółek targowych Messe Düsseldorf GbmH, Messe Düsseldorf Asia, Messe Düsseldorf China

Polska