K.D. Feddersen dystrybuuje Poketone firmy Hyosung Chemical w Europie

K.D. Feddersen dystrybuuje…

Dystrybutor tworzyw sztucznych z siedzibą w Hamburgu K.D. Feddersen, poszerza swoją ofertę o poliketon. 

Od 2015 roku K.D. Feddersen Ueberseegesellschaft mbH, wraz ze swoją jednostką biznesową Polymers & Compounding Technology, sprzedaje głównie poliketony produkowane przez Hyosung Chemical w celu ich wytłaczania dla przemysłu.

Ponadto wszystkie gatunki poliketonów należące do marki Poketone firmy Hyosung są teraz również dostarczane przez K.D. Feddersen GmbH & Co. KG i jej regionalne spółki zależne w Niemczech i Europie. W przypadku tego tworzywa konstrukcyjnego, dystrybutor kładzie szczególny nacisk na doradztwo techniczne jak również na wsparcie rozwoju aplikacji. 

bild-picture-1
Łączniki do wielu różnych zastosowań wykonane z Poketone

- Poliketon to wyjątkowy polimer, a materiały z niego wykonane są wszechstronne - mówi Hermann Legatzki, dyrektor ds. Zarządzania produktem w K.D. Feddersen. - Poketone to doskonały substytut do tworzyw konstrukcyjnych, takich jak poliamid, POM i PBT.

Poliketon jest wszechstronny, posiada różne atesty, w tym FDA, KTW, WRAS i dlatego może być używany do zastosowań spożywczych, wody pitnej, opakowań kosmetyków lub zabawek. Dostępne są również produkty trudnopalne z aprobatą UL. Należy podkreślić dobre właściwości trybologiczne i wysoką odporność chemiczną. Właściwości barierowe poliketonu dla gazów i węglowodorów są również znakomite i na najwyższym poziomie w porównaniu z innymi materiałami polimerowymi. Materiał jest szczególnie dobrą alternatywą w branży motoryzacyjnej, przemyśle elektrycznym i elektronicznym oraz w budowie maszyn. 

W K.D. Feddersen, różne związki poliketonów koreańskiego producenta są dostępne zarówno w kolorze czarnym, jak i naturalnym do samodzielnego barwienia. We współpracy z AF-COLOR, oddziałem siostrzanej firmy Akro-Plastic GmbH, możemy zaoferować indywidualne rozwiązania.

bild-picture-2
Koła zębate wymagają bardzo dobrych właściwości ślizgowych, które oferuje poliketon

Czytaj więcej: