K2007-czas na pierwsze podsumowania

K2007-czas na pierwsze podsumowania To była rekordowa edycja, jeśli chodzi o odbywające się co trzy lata w niemieckim Düsseldorfie, Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K. Ich organizatorzy rozpoczęli właśnie pierwsze podsumowania 17 odsłony największych na świecie targów przeznaczonych dla branży tworzyw sztucznych.

Rekordy na zakończonych 31 października targach K2007 były bite niemal na każdym polu.

Jeszcze nigdy do dyspozycji wystawców nie było tak wiele powierzchni. W tym roku przygotowano 168 tys. mkw., czyli o 8 tys. mkw. więcej niż w 2004 r. Powiększenie terenów wystawienniczych było możliwe dzięki budowie nowej hali w północnej części obiektów targowych. Tym samym 3,1 tys. firm prezentowało się w 18 pomieszczeniach.

Targi odwiedziło 242 tys. osób z ponad stu krajów. Dla porównania trzy lata temu było ich 231 tys.

138 tys. osób przyjechało do Düsseldorfu spoza Niemiec. W 2004 r. było ich o 22 tys. mniej. W tym gronie byli goście z tak egzotycznych zakątków świata jak Etiopia, Botswana, Kazachstan oraz Jemen.

O ponad 200 zwiększyła się też liczba firm, które zaprezentowały swoją ofertę. W tym towarzystwie było 15 przedsiębiorstw z Polski. Tylu polskich spółek na K jeszcze nigdy nie oglądaliśmy.

Jak obliczyli organizatorzy po raz pierwszy w historii na targach K pojawiło się tak wielu gości z Azji. Było ich ok. 30 tys., czyli 7 tys. więcej niż poprzednio. Tylko z samych Indii przybyło 10 tys. ludzi. Dla porównania Chińczyków było ok. 2 tys. Co ciekawe, najwięcej - oprócz oczywiście Niemców – zjawiło się w Düsseldorfie Holendrów - ponad 10 tys. Z Polski przyjechało ok. 2,5 tys. ludzi.


- Oczywiście cieszy wielka liczba gości i wystawców, którzy pojawili się na targach. Ale jeszcze bardziej zadawalający jest wysoce międzynarodowy charakter imprezy. Cieszy mnie także tak wielka ilość rozmów, które były prowadzone na stoiskach. To pokazuje, że oferta z jaką przybyli do nas wystawcy była doskonale przygotowana. A to z kolei oznacza, że dla bardzo wielu firm uczestnictwo w targach K2007 zakończy się sukcesem – ocenia Werner Matthias Dornscheidt, szef Messe Düsseldorf, które było organizatorem Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K.

Czytaj więcej:
Targi 1280