Kärcher wybiera PA z recyklingu do swoich produktów

Technyl 4earth oferuje właściwości porównywalne z równoważnym pierwotnym tworzywem PA6.6 i może znacznie zmniejszyć takie oddziaływania na środowisko jak: emisje CO2, zużycie wody i wykorzystanie energii nieodnawialnej.

– Jesteśmy dumni, że tak uznany na całym świecie markowy producent, jak firma Kärcher, docenia wartość Technyl 4earth - mówi Richard Bourdon, Dyrektor Projektu Move4earth w Solvay. - Lanca rozpylacza jest doskonałym przykładem wymagających zastosowań, na których się koncentrujemy. To jeden z fundamentów dla poszukiwania nowych możliwości rozwoju i nawiązywania partnerskich relacji z klientami, którzy dążą do wspierania zrównoważonego projektowania i zwiększania zawartości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w swoich produktach - dodaje Bourdon.

Technyl diagram


Emisje do środowiska wynikające z całego procesu z zastosowaniem Technyl 4earth zostały znacznie zredukowane w stosunku do pierwotnego Technyl PA6.6


Technyl 4earth jest dostępny na rynku w różnych klasach, z zawartością włókna szklanego do 50 procent. Opracowana w firmie Solvay technologia recyklingu zapewnia zarówno stałą jakość materiału, jak i bezpieczeństwo dostaw. Pozwala sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty do zastosowań wymagających wysokich parametrów na wielu różnych rynkach - od podzespołów samochodowych po urządzenia elektryczne oraz towary konsumpcyjne i przemysłowe.

– Technyl 4earth został opracowany w Gorzowie w wyniku projektu Move4earth, a jego granulaty konstrukcyjne są produkowane w zakładzie. Nasza polska placówka w Gorzowie już istniała i była dedykowana do polimeryzacji poliamidowej i działalności mieszania, wraz ze wszystkimi niezbędnymi połączeniami do mediów i oczyszczania ścieków, co było ważne dla projektu Move4earth. Ponadto zakład ten miał już doświadczenie w produkcji odzyskanych związków poliamidowych z innych źródeł odpadów przemysłowych – powiedział Richard Bourdon, dyrektor projektu Move4earth, Solvay Performance Polyamides.

Solvay Engineering Plastics Poland Spółka z o.o. w Gorzowie Wlkp. zajmuje się produkcją specjalistycznych materiałów poliamidowych na potrzeby światowego rynku motoryzacyjnego, elektrycznego i elektronicznego oraz artykułów konsumpcyjnych. Solvay Engineering Plastics Poland wytwarza granulaty konstrukcyjne (compoundy) - tworzywa sztuczne na bazie poliamidu 6, poliamidu 66 i poliamidów specjalnych o zaprojektowanych własnościach reologicznych.

Źródło: Solvay
elek
elek
*.29.183.78

Wysłany: 2018-11-22 12:02:21

hmm, moze się zdecydowali na recyklingowany PA6.6, bo aktulanie ( od 2 lat) sa duze braki klasycznego PA6.6