Klöckner Pentaplast wspiera europejską branżę recyklingu

Klöckner Pentaplast wspiera…
Dywizja Klöckner Pentaplast Food & Consumer Products (kp FCP) zbliża się do przekroczenia rekordowej ilości 100 000 ton materiału rPET.

Producent opakowań zakupił ponad 98 000 ton poprodukcyjnego materiału rPET z recyklingu do wykorzystania w produkcji opakowań w okresie 12 miesięcy do czerwca 2017. Zwiększone możliwości i zasięg geograficzny uzyskane dzięki strategii rozwoju oddziału oznaczają, że granica 100 000 ton może zostać przełamana w roku 2018.

Dywizja kp FCP wykorzystuje płatki recyklatu poprodukcyjnego (PCR) do wytwarzania opakowań do produktów spożywczych w, między innymi, brytyjskich zakładach w Featherstone w West Yorkshire oraz Crumlin w Walii.

Lubna Edwards, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju grupy, powiedziała, że ekologiczny rozwój i tworzenie zamkniętej pętli procesu recyklingu to najważniejsze innowacje firmy. Producent opakowań do produktów spożywczych opracowuje opakowania PET z wykorzystaniem materiałów wtórnych na poziomie wiodącym w branży oraz prowadzi wewnętrzny recykling wszystkich materiałów, gdzie to możliwe.

Przykładowo tacki do mięsa i żywności Rfresh Elite są produkowane przy wykorzystaniu ponad 97% rPET i w pełni nadają się do recyklingu po zakończeniu użytkowania, a folie z oferty Smartcycle zawierają od 60 do 70% rPET w warstwie B struktury bariery funkcjonalnej ABA.

- Jako firma w pełni wspieramy branżę recyklingu i spełniamy nasze zobowiązania w zakresie środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wiele z naszych produktów ma dużą zawartość recyklatu poprodukcyjnego, a nasza specjalistyczna wiedza w zakresie innowacyjnych opakowań oraz ich wytwarzania przejawiają się w ofercie opakowań do produktów spożywczych spełniających wszystkie oczekiwania w zakresie wydajności, funkcjonalności, bezpieczeństwa i ochrony środowiska - powiedziała Edwards.

- Na każdym etapie procesu produkcji myślimy o wpływie naszych produktów na środowisko oraz staramy się ograniczyć liczbę odpadów zarówno podczas produkcji, jak i po zakończeniu użytkowania opakowania. Wykorzystując materiały wtórne w produkcji opakowań i możliwość pełnego recyklingu wielu z oferowanych przez nas tacek, aktywnie wspieramy dążenie do gospodarki cyrkulacyjnej.

Jako profesjonalny dostawca opakowań do produktów spożywczych kp FCP inwestuje znaczne środki w technologię i procesy, aby dostarczać innowacyjne, funkcjonalne, a przede wszystkim bezpieczne dla żywności produkty. Producent przestrzega najbardziej rygorystycznych standardów bezpieczeństwa żywności i higieny opakowań określonych przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności.