Kolory w SABIC Innovative Plastics

Kolory w SABIC Innovative Plastics
Koncern SABIC Innovative Plastics świadczy w oparciu o swoją bibliotekę, gromadzącą 20 tys. standardowych kolorów tworzyw usługi o nazwie ColorXpress. Polegają one na dopasowywaniu koloru do próbki. Wszystko dzieje się w ciągu siedmiu dni. W zależności od potrzeb zainteresowanych Centra Innowacji Kolorystycznych opracowują co roku do 2 tys. nowych kolorów.

Tworzywa sztuczne zawsze były znane ze zróżnicowanych właściwości. Obecnie firma SABIC Innovative Plastics otwiera ogrom nowych możliwości projektowych związanych z produkowanymi przez nią tworzywami poprzez uwzględnienie najnowszych trendów w dziedzinie kolorów, efektów i faktury.

Wprowadzana przez koncern Paleta Expression 2009 ma pomóc w zaangażowaniu siły estetyki do wywoływania emocji, wyróżnianiu się na tle konkurencji i zapewnieniu natychmiastowego rozpoznawania marki. Trzy ogólnoświatowe Centra Innowacji Kolorystycznych SABIC Innovative Plastics oraz usługa online ColorXpress ułatwiają znalezienie lub dopasowanie koloru i uzyskanie pożądanego efektu w rozmaitych zastosowaniach. Program Expression oraz Centra Rozwoju Zastosowań dostarczają innowacyjnych rozwiązań produktowych i pośrednio pomagają w osiąganiu przez nich sukcesu rynkowego.

Biblioteka kolorów SABIC

Faktury to nowy wymiar kolekcji Expression 2009. Opracowano ich sześć atrakcyjnych typów, w tym m.in. zainspirowaną sztukami plastycznymi i pełną energii fakturę o nazwie "kto ukradł moje okulary" oraz sprawiającą wrażenie materiału organicznego fakturę pod nazwą "wyciśnięty bambus. W połączeniu z kolorem lub efektem specjalnym jednego z tworzyw sztucznych, należących do szerokiej gamy Visualfx, faktury te dają niezwykłe wrażenia wzrokowe i dotykowe, a przy tym pozwalają obniżyć koszty produkcji.

- Realizowany przez nas od ubiegłego roku program Expression stanowi ofertę kolorów i efektów odzwierciedlających przyszłe trendy i jest oparty na konsultacjach i współpracy z ekspertami zajmujących się projektowaniem i kolorami. Kolory i faktury palety Expression mają zainspirować klientów do twórczego rozważenia ich zastosowań. Poczyniona inwestycja w nowe ujęcie estetyki i odpowiednie usługi techniczne umożliwia nam dostarczanie innowacyjnych rozwiązań produktowych - mówi Yvette Bogaert, menedżer Europejskiego Centrum Innowacji Kolorystycznych SABIC Innovative Plastics.

Paleta Expression 2009 obejmuje cztery modne kolekcje ukryte pod nazwami Faktury, Zielenie, Biele i Coś innego. Są dostępne w połączeniu z kolorami efektami specjalnymi tworzyw sztucznych Visualfx.

Centra Innowacji Kolorystycznych firmy SABIC Innovative Plastics znajdują się w Bergen op Zoom w Holandii, Selkirk w USA i Szanghaju. Wspierają użytkowników w procesach tworzenia sugestywnych i charakterystycznych zastosowań. W oparciu o ich szerokie doświadczenie projektowe i techniczne łatwiej można dobrać i wprowadzić do produkcji wybrane rozwiązania kolorystyczne.

Biblioteka kolorów SABIC

Gama tworzyw Visualfx firmy SABIC Innovative Plastics, która obejmuje takie tworzywa jak Lexan, Cycoloy, Geloy, Xylex, Xenoy, Valox, Noryl i Cycolac, nie tylko zawiera ponad 50 tys. dynamicznych wariantów kolorystycznych, ładunków i materiałów pochodnych, ale posiada także efekty specjalne w postaci diamentu, marmuru, skrzeni, szronu, dymu oraz opalizacji. Niektóre z nich mają wyjątkowe zastosowanie w światowym przemyśle tworzyw sztucznych.

Świadczone w oparciu o bibliotekę, gromadzącą 20 tys. standardowych kolorów tworzyw usługi ColorXpress polegają na dopasowywaniu koloru do próbki w ciągu siedmiu dni. W zależności od potrzeb klientów, Centra Innowacji Kolorystycznych opracowują co roku do 2 tys. nowych kolorów.

Przewidując, jakie kolory i style będą modne w przyszłym roku, firma SABIC Innovative Plastics opracowała kolekcję Expression z rocznym wyprzedzeniem, dzięki czemu klienci mają wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie nowych kanonów estetyki do swoich zastosowań.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Aktualizacja

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska