Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych

Kompleksowe partnerstwo biznesowe…
Polscy przetwórcy doskonalą się z roku na rok, a polski rynek staje się jednym z największych inkubatorów innowacji i świadomych inwestycji. Oczekiwania konsumentów w stosunku do produktów codziennego użytku, sektora elektronicznego czy motoryzacyjnego stają się coraz bardziej wysublimowane przy wymogu jednoczesnego utrzymania atrakcyjnej ceny. Dynamika i trendy rynku, a w konsekwencji potrzeby naszych klientów stymulują nas do działania. Tylko aktualizacja rozwiązań zapewnia właściwą odpowiedź na potrzeby rynku oraz lepszą wydajność firmy.

NOWE TECHNOLOGIE LSR

Naszą domeną jest wyszukiwanie nietuzinkowych technologii i implementowanie ich na polskim rynku. Przykładem jest rewolucyjna technologia wtrysku ciekłego silikonu LSR- System Easy Balance, który swoją premierę na rynku polskim miał podczas zeszłej edycji targów PLASTPOL. Premiera ta zaowocowała wieloma projektami. Proponowana przez nas technologia wtrysku ciekłego silikonu ze względu na łatwość jej wdrożenia i niewielkie koszty inwestycyjne pobudziła do działania wielu polskich przedsiębiorców, planujących rozwój swoich produktów w sektorze premium bądź zupełnie nowe, innowacyjne wdrożenia.

System EasyBalance może być stosowany w wielu konfiguracjach:
 • Jako dodatkowy agregat do wtrysku LSR montowany na dostępną w zakładzie wtryskarkę, lub prasę
 • Wtrysk wielokolorowy LSR.
  Przykładem mogą być produkowane podczas targów PLASTPOL 2014 trójkolorowe flagi. Do wtrysku wykorzystano ten sam rodzaj ciekłego silikonu LSR i trzy niezależne linie wtryskowe z dozownikiem barwnika na każdej linii. W tym przypadku linie wtryskowe pracowały synchronicznie. Jednocześnie wtryskiwane były precyzyjnie te same dawki materiału do jednego gniazda formy. W efekcie otrzymaliśmy detal trójkolorowy bez konieczności budowy formy do wtrysku wielokomponentowego. W formie nie było żadnych podziałów na poszczególne komponenty, końcowy efekt osiągnięty został dzięki precyzji systemu EasyBalance.

  Każda z linii może również wtryskiwać w dowolnie ustawionym czasie indywidualnie założoną dawkę. Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesny wtrysk paru detali o różnych gramaturach , kolorach i wartościach SHORE.
 • Wtrysk wielokomponentowy LSR
  Przykładem takiego wtrysku może być maska do nurkowania, w której część detalu (ochrona nosa) wykonana jest z ciekłego silikonu o większej twardości SHORE. W takim przypadku mamy do czynienia z wtryskiem dwóch rożnych ciekłych silikonów.
 • Obtrysk tworzyw termoplastycznych ciekłym silikonem LSR
  Przykładem takiej aplikacji będzie, po raz pierwszy w Polsce, prezentowany przez NTQ s.c. podczas targów PLASTPOL 2015, wtrysk gogli ochronnych – wtrysk 4 K. Ramka gogli wtryskiwana będzie z tworzywa termoplastycznego PBT natomiast soczewki, uszczelki pod ramką oraz pasek regulacyjny wtryskiwany jest z ciekłego silikonu LSR, zatem mamy przykład obtrysku LSR - 3K.

obtrysk LSR


Czytaj więcej: Wtryskarki 549

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku
 

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska, 03-885 Warszawa, Księcia Ziemowita 53