Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych na targach Fakuma 2017

Kompleksowe rozwiązania dla… Ponad 1700 wystawców zaprezentuje swoje oferty z okazji 25-lecia targów Fakuma - jednej z ważniejszych imprez dla przetwórców tworzyw sztucznych. W tym roku Fakuma odbędzie się w centrum wystawienniczym Friedrichshafen, które w dniach 17-21 października 2017 roku i zgromadzi ponad 40 000 odwiedzających ze 120 krajów.

Jednym z wystawców będzie koncern Milacron Holdings Corp., wiodący producent maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, prezentując swoje innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak m. in.: wtryskarki Milacron, systemy gorącokanałowe oraz systemy sterowania Mold-Masters, czy też normalia firmy DME.

- Targi Fakuma to platforma, dzięki której możemy zaprezentować klientom nasze najnowsze osiągnięcia technologiczne. Zawsze czekamy na spotkania z klientami, aby pokazać w jaki sposób nasza firma może pomagać im w ciągłym rozwoju - powiedział Tom Goeke, prezes firmy Milacron.

Milacron zaprezentuje na targach wiele nowatorskich produktów i rozwiązań. W tym roku firma skoncentruje się na branżach: automotive, medycznej i opakowaniowej. Oto przykłady tego, czego zwiedzający mogą oczekiwać:

Wtryskarka Milacron All-Electric Elektron EVO 110

Urządzenie Elektron to wynik wielu lat innowacji firmy Milacron wprowadzanych do technologii w pełni elektrycznego wtryskiwania. Urządzenie jest zaprojektowane dla pełnego zakresu zastosowań i szerokiego zakresu rozmiarów, dlatego oferuje klientom wyjątkową wartość i pomaga osiągnąć ich cele produkcji tworzyw sztucznych.

Wtryskarka Elektron zużywa o 60% mniej energii i 90% mniej wody niż wtryskarki hydrauliczne, przez co diametralnie ogranicza koszty operacyjne. Dzięki nowym standardom powtarzalności ruchów, precyzja skoków osi urządzenia Elektron napędzanych serwomechanizmem jest dużo większa niż w przypadku najlepszych systemów hydraulicznych, co sprawia że Elektron jest bezkonkurencyjną wtryskarką zapewniającą niezawodność produkcji precyzyjnych części. Bez konieczności zmiany oleju, ryzyka wycieków i zagrożenia urazami - urządzenie Elektron jest idealnym rozwiązaniem dla środowisk czystych pomieszczeń, niezależnie od wymaganego rozmiaru maszyny.

W pełni elektryczne rozwiązania wyznaczają standard dla powtarzalności ruchów. Dokładne ruchy są zapewniane dzięki komponentom napędowym i niezawodnej mechanice urządzenia. Precyzja skoku osi z serwonapędem jest znacznie większa niż w najlepszych systemach hydraulicznych. Wszystko to sprawia że Elektron jest idealnym rozwiązaniem w niezawodnej produkcji precyzyjnych części.

Milacron Evo 110

Łącząc w sobie zalety dokładnego i precyzyjnego mechanizmu przełączania z zaawansowanymi i przyjaznymi dla użytkownika funkcjami kontrolnymi, Magna T Servo jest urządzeniem służącym do intensywnego wtryskiwania. Mniejsze generowanie ciepła zapewnia dłuższą żywotność komponentów hydraulicznych i oleju oraz ograniczone zużycie wody chłodzącej. Magna T Servo zapewnia większą efektywność energetyczną, jednocześnie zapewniając wyjątkową powtarzalność, dokładność i precyzję.

Urządzenie Magna T Servo wyposażone jest w cichą pompę zębatą, dzięki czemu zapewnia znaczne ograniczenie hałasu. Mechanizm przełączania jest zoptymalizowany do krótkich cyklów i zmniejszonych odkształcań płyt, a konstrukcja serwomotoru zapewnia większą niezawodność oraz niższe koszty utrzymana przy mniejszym zużyciu energii i obniżonych kosztach operacyjnych.

Magna T Servo wyznacza nowe standardy w technologii przełączania oraz zapewnia najwyższą wydajność, uniwersalność, precyzję, trwałość, spójność i produktywność.

Wtryskarka Milacron Ferromatik 360

Seria Ferromatik to nowa grupa modularnych wtryskarek dostępna z serwomechanizmem oraz w formatach całkowicie elektrycznych, pozwalająca na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki 9 urządzeniom o różnych rozmiarach seria Ferromatik oferuje szybkie i ciche działanie, krótkie cykle i wyjątkową oszczędność energii.

Wydajne, liniowe łożyska i integralność strukturalna łoża urządzenia zapewnia precyzyjne prowadzenie ruchomych płyt, nawet przy ciężkich formach. Obrotowy agregat pozwala na łatwą wymianę ślimaka, a seria Ferromatik jest wystarczająco elastyczna, aby można było ją łatwo zaktualizować i zmodernizować w miarę zmiany potrzeb.

Klienci mogą również wybierać opcje napędu elektrycznego, hydraulicznego i hybrydowego, aby zaspokoić ich zapotrzebowanie na energię i wydajność.

Milacron Ferromatik