Drukuj

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych na targach Fakuma 2017  The Plastics Industry’s Most Comprehensive Global Product at Fakuma 2017

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu tworzyw sztucznych na targach Fakuma 2017
Ponad 1700 wystawców zaprezentuje swoje oferty z okazji 25-lecia targów Fakuma - jednej z ważniejszych imprez dla przetwórców tworzyw sztucznych. W tym roku Fakuma odbędzie się w centrum wystawienniczym Friedrichshafen, które w dniach 17-21 października 2017 roku i zgromadzi ponad 40 000 odwiedzających ze 120 krajów.

Jednym z wystawców będzie koncern Milacron Holdings Corp., wiodący producent maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, prezentując swoje innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak m. in.: wtryskarki Milacron, systemy gorącokanałowe oraz systemy sterowania Mold-Masters, czy też normalia firmy DME.

- Targi Fakuma to platforma, dzięki której możemy zaprezentować klientom nasze najnowsze osiągnięcia technologiczne. Zawsze czekamy na spotkania z klientami, aby pokazać w jaki sposób nasza firma może pomagać im w ciągłym rozwoju - powiedział Tom Goeke, prezes firmy Milacron.

Milacron zaprezentuje na targach wiele nowatorskich produktów i rozwiązań. W tym roku firma skoncentruje się na branżach: automotive, medycznej i opakowaniowej. Oto przykłady tego, czego zwiedzający mogą oczekiwać:

Wtryskarka Milacron All-Electric Elektron EVO 110

Urządzenie Elektron to wynik wielu lat innowacji firmy Milacron wprowadzanych do technologii w pełni elektrycznego wtryskiwania. Urządzenie jest zaprojektowane dla pełnego zakresu zastosowań i szerokiego zakresu rozmiarów, dlatego oferuje klientom wyjątkową wartość i pomaga osiągnąć ich cele produkcji tworzyw sztucznych.

Wtryskarka Elektron zużywa o 60% mniej energii i 90% mniej wody niż wtryskarki hydrauliczne, przez co diametralnie ogranicza koszty operacyjne. Dzięki nowym standardom powtarzalności ruchów, precyzja skoków osi urządzenia Elektron napędzanych serwomechanizmem jest dużo większa niż w przypadku najlepszych systemów hydraulicznych, co sprawia że Elektron jest bezkonkurencyjną wtryskarką zapewniającą niezawodność produkcji precyzyjnych części. Bez konieczności zmiany oleju, ryzyka wycieków i zagrożenia urazami - urządzenie Elektron jest idealnym rozwiązaniem dla środowisk czystych pomieszczeń, niezależnie od wymaganego rozmiaru maszyny.

W pełni elektryczne rozwiązania wyznaczają standard dla powtarzalności ruchów. Dokładne ruchy są zapewniane dzięki komponentom napędowym i niezawodnej mechanice urządzenia. Precyzja skoku osi z serwonapędem jest znacznie większa niż w najlepszych systemach hydraulicznych. Wszystko to sprawia że Elektron jest idealnym rozwiązaniem w niezawodnej produkcji precyzyjnych części.

Milacron Evo 110

Łącząc w sobie zalety dokładnego i precyzyjnego mechanizmu przełączania z zaawansowanymi i przyjaznymi dla użytkownika funkcjami kontrolnymi, Magna T Servo jest urządzeniem służącym do intensywnego wtryskiwania. Mniejsze generowanie ciepła zapewnia dłuższą żywotność komponentów hydraulicznych i oleju oraz ograniczone zużycie wody chłodzącej. Magna T Servo zapewnia większą efektywność energetyczną, jednocześnie zapewniając wyjątkową powtarzalność, dokładność i precyzję.

Urządzenie Magna T Servo wyposażone jest w cichą pompę zębatą, dzięki czemu zapewnia znaczne ograniczenie hałasu. Mechanizm przełączania jest zoptymalizowany do krótkich cyklów i zmniejszonych odkształcań płyt, a konstrukcja serwomotoru zapewnia większą niezawodność oraz niższe koszty utrzymana przy mniejszym zużyciu energii i obniżonych kosztach operacyjnych.

Magna T Servo wyznacza nowe standardy w technologii przełączania oraz zapewnia najwyższą wydajność, uniwersalność, precyzję, trwałość, spójność i produktywność.

Wtryskarka Milacron Ferromatik 360

Seria Ferromatik to nowa grupa modularnych wtryskarek dostępna z serwomechanizmem oraz w formatach całkowicie elektrycznych, pozwalająca na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki 9 urządzeniom o różnych rozmiarach seria Ferromatik oferuje szybkie i ciche działanie, krótkie cykle i wyjątkową oszczędność energii.

Wydajne, liniowe łożyska i integralność strukturalna łoża urządzenia zapewnia precyzyjne prowadzenie ruchomych płyt, nawet przy ciężkich formach. Obrotowy agregat pozwala na łatwą wymianę ślimaka, a seria Ferromatik jest wystarczająco elastyczna, aby można było ją łatwo zaktualizować i zmodernizować w miarę zmiany potrzeb.

Klienci mogą również wybierać opcje napędu elektrycznego, hydraulicznego i hybrydowego, aby zaspokoić ich zapotrzebowanie na energię i wydajność.

Milacron FerromatikMold-Masters, Ferromatik, Uniloy, DME, Tirad, Cimcool. Światowy lider w produkcji, dystrybucji i serwisie
 

Mold-Masters, Ferromatik, Uniloy, DME, Tirad, Cimcool. Światowy lider w produkcji, dystrybucji i serwisie wysoce skomplikowanych i niestandardowych rozwiązań w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

Neumattring 1, 76532, Baden-Baden, Niemcy