Kompozyt-Expo - rozwój od dziesięciu lat

Targi współpracują i rozwijają

Podczas Kompozyt-Expo polscy i europejscy liderzy mieli niepowtarzalną okazję do wychwycenia nowych nurtów. Tegoroczny panel referatowy nie bez powodu nosił nazwę "Nauka dla Przemysłu". Dotyczył on trzech tematów. Rozpoczął się od zagadnień ekologicznych, a konkretnie recyklingu tworzyw kompozytowych. Drugi blok poruszył zagadnienia związane z kompozytami polimerowymi. Tematami przewodnimi były modyfikacje i innowacje w zakresie rozwoju tworzyw na bazie żywic. Ostatnią częścią sesji referatowej były prelekcje związane z kompozytami metalowymi i ceramicznymi oraz ich produkcją. 

nauka

Dzięki Polskiemu Klastrowi Technologii Kompozytowych można było wziąć udział w strefie warsztatowej, która rozjaśniała, jakie trendy i innowacje panują w branży. Omówiono m.in.: technologie czyszczenia suchym lodem, nowe kompozyty w branży automotive czy zaawansowane technologie lekkie. 

Łącznie, podczas Kompozyt-Expo, przygotowano dla wystawców i zwiedzających 26 wystąpień prowadzonych przez naukowców, specjalistów i liderów branży. Nad jakością wystąpień czuwała Rada Programowa targów oraz główny partner wydarzenia - Polski Klaster Technologii Kompozytowych, którego głównym celem jest wspieranie polskiego biznesu kompozytowego w nawiązywaniu umów międzynarodowych. 

Targi promują

Organizatorzy Targów Kompozyt-Expo mają świadomość, że realizują przedsięwzięcie o wielkim potencjale. We współpracy z Re:view oraz wystawcami powstał w tym roku reportaż "Sites of compoSITES" ukazujący nieograniczone możliwości materiałów kompozytowych, ich nietypowe właściwości, a przede wszystkim zastosowanie w prawie każdej dziedzinie naszego życia. Dzięki licznym działaniom promocyjnym przekaz dotarł do szerokiej grupy odbiorców, także do osób niezwiązanych z przemysłem. 

- Dobrze jest sobie przypomnieć jak widziałam kompozyty, zanim zaczęłam pracować w branży i jak mogą być postrzegane przez ludzi z zewnątrz. Dla nas bardzo interesującym przedsięwzięciem i pewnego rodzaju wyzwaniem, było przekazać tę wiedzę prostym, zrozumiałym językiem i otworzyć widzom oczy na to, jak wiele kompozytów jest w naszym codziennym życiu - komentowała to przedsięwzięcie Maria Hud, marketing manager Ciech Sarzyna S.A.

Targi planują

Tak, jak dynamiczna jest branża, tak również Organizatorzy nie zwalniają tempa i już dziś myślą, czym zaskoczyć uczestników nowej edycji Kompozyt-Expo, która odbędzie się 6 i 7 października 2020 w Expo Kraków. 

- Uważnie przyglądamy się zmianom zachodzącym w świecie targowym. Priorytetem na kolejne edycje naszego wydarzenia będą wszelkie nowe inicjatywy nawiązujące do światowych trendów w branży oraz działania, które sprzyjają integracji i kooperacji nauki z przemysłem. Postawimy również na mocną współpracę z międzynarodowymi partnerami. Jesteśmy przekonani, że te działania przyczynią się do świeżego spojrzenia na uczestnictwo w targach jako wydarzeniu, a także przyniosą ze sobą rozwój wystawy i wzmocnią jej pozycję w branży przemysłowej - bieżącą edycję targów Ewa Woch.

Największy na południu Polski organizator
 

Największy na południu Polski organizator targów, konferencji, sympozjów i szkoleń, właściciel i operator EXPO Kraków

Polska