Kompozytowa łódź dla młodego żeglarza z pasją

Kompozytowa łódź dla młodego… Ma zaledwie 2,5 m długości i żagiel o wymiarze 3,5 m kw., ale to właśnie od niej swoją przygodę ze sportem zaczynali wielcy mistrzowie – tacy, jak choćby Mateusz Kusznierewicz. Łódź regatowa klasy Optimist Ioda '95 to główna nagroda w konkursie "Wiatr w żaglach OPTIMISTów", który towarzyszyć będzie nadchodzącej edycji targów Kompozyt-Expo organizowanej w Krakowie w dn. 20-21 listopada 2014 r. Powalczą o nią młodzieżowe kluby żeglarskie z całej Polski.

Główną ideą organizowanego konkursu jest promowanie aktywnego trybu życia – żeglarstwa uprawianego przez najmłodszych. Ich zadaniem będzie nagranie dowolną techniką interesującego filmu przedstawiającego najważniejsze chwile z życia ich klubu – żmudne treningi, sportową rywalizację, radość z sukcesów czy prezentującego utalentowanych zawodników i wyjątkowych trenerów. Materiał filmowy nie powinien trwać dłużej niż 3,5 minuty i musi zostać przesłany do organizatora konkursu na płycie DVD. Nagrania zostaną opublikowane do 5 listopada br. na kanale Youtube stworzonym przez organizatora na potrzeby konkursu. Komisja konkursowa oceni i wybierze najciekawszy film. Laureat odbierze łódź podczas tegorocznych targów Kompozyt-Expo.

Organizatorami konkursu "Wiatr w żaglach OPTIMISTów" i fundatorem nagrody głównej są: Targi w Krakowie, Allcomp Polska Sp. z o.o., C-L Sp. z o.o., Mastermodel, Phoenix Equipment oraz Uniwersal Sp. z o.o.

Na przestrzeni zaledwie kilku edycji Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych Kompozyt-Expo stały się wiodąca platformą spotkań, wymiany informacji i dyskusji dla przemysłu kompozytowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyznaczają nowoczesne standardy technologiczne, służą promocji produktów i innowacyjnych rozwiązań.

Wystawę odwiedzają branżowi specjaliści – przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynierowie, technolodzy, projektanci i konstruktorzy z takich branż, jak: motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa, budownictwo, energetyka wiatrowa, przemysł stoczniowy, sportowy czy medyczny. Rosnąca liczba wystawców z zagranicy pozwala skupić w sercu Europy nowości z różnych zakątków świata, czyniąc Kraków polską stolicą światowych trendów kompozytowych. Piąta edycja targów Kompozyt-Expo odbędzie się po raz pierwszy w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków.

Czytaj więcej:
Targi 1116

Reportaże

Forum