Kompozytowa skarbonka w sercu Krakowa

Kompozytowa skarbonka w sercu…
Blisko dwumetrowa skarbonka wykonana z materiałów kompozytowych stanie podczas niedzielnego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na krakowskim rynku tuż przy pomniku Adama Mickiewicza. Wcześniej została zaprezentowana podczas konferencji prasowej zapowiadającej 22. Finał WOŚP w Krakowie, która odbyła się w środę w Pawilonie Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych. Ogromne serce-skarbonka zostało przekazane przez Targi w Krakowie powstało jesienią 2013 r. podczas czwartej edycji targów Kompozyt-Expo.

- Projekt jest inspirowany złotym sercem WOŚP, zawiera wiele elementów dekoracyjnych, stale obecnych w oprawie wizualnej Orkiestry i elementy industrialne, nawiązujące do tematyki Targów Kompozyt-Expo - tłumaczy artysta, Jerzy "Imp2k" Rojkowski.

- Cieszy nas, że po raz kolejny możemy włączyć się w finał WOŚP - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Mamy nadzieję, że wyjątkowa skarbonka wypełni się po brzegi. Właśnie decydujemy, co stanie się z pamiątkowymi elementami po jej otwarciu.

Kompozytowa skarbonka


Skarbonka będzie zbierać pieniądze przez całą niedzielę. Tuż po światełku do nieba zostanie otwarta przez krakowski sztab WOŚP, który tego dnia będzie urzędował w Muzeum Narodowym w Sukiennicach.

Oprócz dużego serca powstało także 10 mniejszych, które zostały podpisane przez gości ubiegłorocznych Targów Książki w Krakowie: Krzysztofa Hołowczyca, Ryszarda Kalisza, Jolantę Kwaśniewską, Olgę Lipińską, Janusza Majewskiego, Marcina Mellera, Magdalenę Różczkę, Tymona Tymańskiego, Martynę Wojciechowską oraz Grzegorza Turnaua. Wyjątkowe serca zostały przekazane na licytację WOŚP na jednej z platform aukcyjnych. Gigantyczna skarbonka oraz kolekcja małych serc powstały dzięki zaangażowaniu takich firm jak: Allcomp Polska, C-L, Mastermodel, Phoenix Equipment Polska, Samar i Kauposil.

Czytaj więcej: Kompozyty 194