Koncern tna pokaże sześć udoskonaleń podczas targów Interpack 2008


Urządzenie osiąga duże szybkości z zachowaniem całkowitej integracji oraz pozwala uzyskać wydajność większą niż 95 proc. Możliwe jest też przeprowadzenie szybkiej zmiany formierza, dochodzącej do mniej niż 60 sekund. Agregat wykorzystuje wielorakie typy folii (OPP, laminaty, COEX HDPE) i grubości: od 15 do 150 mikronów. Umożliwia również uzyskanie rozmaitych formatów opakowań, takich jak: pillow (poduszkowe), gusseted, quattropack, block bottom, string, sachet.

Drugie z unowocześnień, które szykuje tna również będzie związane z maszyną Robag. Łatwo przerabia ona szeroki zakres produktów przy pomocy szybko zmienianych obrotowych szczęk z serwonapędem. I właśnie podczas Interpacku tna pokaże nową obrotowa szczękę przeznaczoną do tego automatu. Została ona skonstruowana w taki sposób, by łatwo można było tworzyć elastyczne torebki w formacie quattropack i block bottom.

Trzecia z nowości tna polegać będzie na zademonstrowaniu nowej maszyny typu Robag, przeznaczonej tym razem do opakowań świeżych produktów i mrożonek. Tego typu Robag będzie skutecznym rozwiązaniem w odniesieniu do produktów, które cechują się właściwościami umożliwiającymi wzajemne łączenie się. Będzie on posiadał specjalne oprogramowanie, które umożliwi wstrząśnięcie produktem w dokładnie wyznaczonym momencie, dzięki czemu nie nastąpi niepożądane grupowanie.

Czwarta w kolejności nowości dotyczyć będzie możliwości podwojenia tempa produkcji przy pomocy nowej, podwójnej konfiguracji Robaga. Właściwość ta zapewni - jak podkreśla producent - "niższe koszty produkcji i wyższy zwrot inwestycji" dla wszystkich maszyn typu VFFS na rynku.

Roflo, tna

Piątą z anonsowanych nowości będzie nowoczesny system Roflo, służący do rozdzielania (dystrybuowania) produktu. Jego wprowadzenie zmniejszy zagrożenia związane z rozerwaniem delikatnych - dopiero co tworzonych - opakowań. To z kolei zminimalizuje straty produktowe. System będzie działał na zasadzie przeciwstawienia siły ciężkości ruchowi prostoliniowemu.

Ostatnią z niespodzianek pokazanych w kwietniu przez tna, będzie nowa odsłona oprogramowania SCADA. SCADA (ang. Supervisory Control And Data Acquisition), to mechanizm nadzorujący przebieg procesu technologicznego lub produkcyjnego. Jego główne funkcje obejmują zbieranie aktualnych danych i pomiarów, ich wizualizację, sterowanie procesem, alarmowanie oraz archiwizację danych.