Konferencja OXO Grupy Azoty ZAK

Konferencja OXO Grupy Azoty… 16 listopada w sopockim hotelu Sheraton, odbyła się druga edycja The OXO Conference - „Illuminating the future of OXO and the derivatives”, której organizatorem jest Grupa Azoty ZAK S.A.

OXO należące do grupy produktów organicznych to ważny element działalności Grupy Azoty. Głównymi produktami tego segmentu są alkohole OXO, plastyfikatory oraz aldehydy. Kędzierzyńska Spółka wchodząca w skład Grupy Azoty jest jedynym producentem alkoholi OXO w Polsce. Dysponuje jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie instalacji OXO w Europie. Alkohole OXO wykorzystuje się do produkcji szerokiej gamy plastyfikatorów, w tym zarówno plastyfikatorów ftalanowych jak nieftalanowych, dodatku do olejów napędowych oraz jako rozpuszczalniki w produkcji farb, lakierów i innych gałęziach przemysłu.

- Jesteśmy obecnie największym producentem DOTP w Europie. To dzięki naszym klientom i kontrahentom mamy tak stabilna pozycję a nasze produkty są bardzo dobrze przyjmowane przez rynek. Grupa Azoty ZAK będzie rozwijać swoją działalność w kierunku produktów nieftalanowych i specjalistycznych - ocenił bieżącą sytuację w spółce Sławomir Brzeziński, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty ZAK.

- Podczas II edycji naszej konferencji staraliśmy się wyważyć udział nauki i biznesu, co jak myślę, spotkało się z dobrym przyjęciem i przyniosło korzyści uczestnikom konferencji OXO - dodał Kamil Bortniczuk, Członek Zarządu Grupy.

- The OXO Conference jest podsumowaniem naszej dotychczasowej działalności na rynku. Poprzednia edycja konferencji, stricte techniczna, koncentrowała się na 30 - leciu naszej instalacji OXO - powiedział Maciej Budner, kierownik biura marketingu strategicznego Grupy Azoty ZAK.

- Konferencja to okazja również dla nas okazja do zdobycia wiedzy, tak potrzebnej do dalszego rozwoju. Dlatego też zaprosiliśmy znakomitych prelegentów z kluczowych firm konsultingowych - dodał Budner.

Hardeep Parmar, dyrektor ds. chemii specjalistycznej w Kline&Company dokonała przeglądu tendencji panujących w przemyśle chemicznym. Kline to firma konsultingowa obsługującą przemysł chemiczny na całym świecie.

- W swojej prezentacji starałam się pokazać w jaki sposób, w ciągu ostatnich dwóch dekad, przemysł chemiczny przeszedł od produkcji chemii masowej do specjalistycznej - powiedziała Hardeep Parmar.

OXO Conference


Wzrastające zapotrzebowanie na produkty chemiczne oraz znaczące zwiekszenie mocy produkcyjnych chińskiego przemysłu chemicznego - to dwa główne czynniki napędzające rozwój rynku, tak Mike Beal, dyrektor ds. consultingu chemicznego w IHS Markit, podsumował obecna sytuację panującą na rynkach petrochemicznych.

O rynku alkoholi OXO opowiedział Jeremy Pafford, redaktor naczelny ICIS Americas. - Starałem się przekazać uczestnikom konferencji najświeższe informacje dotyczące sytuacji na rynku światowym w odniesieniu do alkoholi OXO i plastyfikatorów. Istotnym jest, że rynek polipropylenowy jest stabilny co jest optymistyczną prognozą dla producentów alkoholi OXO, gdyż jest on podstawowym elementem ich procesów produkcyjnych - podsumował swoje wystąpienie Jeremy Pafford.

Reportaże

Forum