Konkurs na projekt opakowania "Strefa Studenta"

Konkurs na projekt opakowania…

Międzynarodowe Targi Packaging Innovations wchodzą w drugą dekadę istnienia. W dniach 2-3 kwietnia odbędzie się już 11 edycja wystawy, jak zwykle w EXPO XXI Warszawa.

Rynek opakowań dynamicznie się rozwija. Widać to szczególnie na styku branż, w których producenci odpowiadając na potrzeby rynku, zmieniają swój asortyment. Wielu z nich wprowadza do swojej oferty produkty z recyklingu, inni prowadzą badania nad rozsądnym wykorzystaniem tworzyw sztucznych. Szerokie grono wystawców eksperymentuje z nowymi materiałami, a inni szukają nowych form. Wszystko to wpisuje się w szybki rozwój branży, z której każdego dnia korzystamy dziesiątki razy.

Rozwój branży tworzy miejsca dla nowych rozwiązań. Szczególnie korzystają na tym projektanci, graficy i artyści, którzy mogą bawić się formą, nowymi materiałami i technologią. Dzięki temu kreacja staje się potężnym wycinkiem branży opakowań, a same projekty są prawdziwym połączeniem funkcjonalność i wrażenia wizualnego.

Branża opakowań ciągle szuka nowego spojrzenia. Chce zaskakiwać konsumentów, zachęcać ich do zakupu produktu. Z pomocą przychodzi tu świeży punkt widzenia otwarty na nietypowe koncepcje. W tej kwestii prym wiodą szczególnie młodzi twórcy. To właśnie dla nich stworzono na targach konkurs projektów opakowań "Strefa Studenta".

"Strefa Studenta" to konkurs kierowany do młodych projektantów z pasją tworzenia. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy mają szansę rozpocząć swoją karierę w samym sercu branży opakowań, czyli na Targach Packaging Innovations. To niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskaniu poważnych zawodowych zleceń.

Konkurs został poszerzony o dodatkowe kategorie i nagrody. Diamentowym Sponsorem konkursu jest patronem konkursu jest DS Smith - wiodący w Europie dostawcą opakowań. Prace konkursowe można przysyłać w trzech kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata Graficzna. Czyli dokładnie w takich tematach, w jakich rozwija się branża.

Konkurs podzielony został na 2 etapy:

I etap

Prace konkursowe można zgłaszać do 25 lutego 2019 r. Zgłoszone prace zostaną ocenione przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą autorytety środowiska oraz praktycy i eksperci branży opakowaniowej oraz graficznej. Z każdej kategorii zostanie wyłonionych 5 prac do finałowego etapu konkursu. Lista nominowanych prac zostanie podana 8 marca 2019 r.

II etap

Autorzy nominowanych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu, który odbędzie się 2 kwietnia 2019 r. w Expo XXI Warszawa podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w specjalnie stworzonej strefie wystawienniczej. Uczestnicy konkursu podczas 2-minutowych prezentacji będą mieli szanse zaprezentować prototypy swoich prac, opowiedzieć o nich Jury i odpowiedzieć na pytania ekspertów. Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji uczestników wyłonią zwycięskie prace w każdej z 3 kategorii.

Wszyscy autorzy projektów nominowanych do II etapu, przez 2 dni trwania targów będą mogli prezentować swoje prace ponad 5 tysiącom branżowych zwiedzających w specjalnie przygotowanej strefie. To niezastąpiona okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i pozyskaniu pierwszych zawodowych zleceń.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Strefy Studenta, więc jeśli czujesz, że możesz wprowadzić świeży powiew do branży to konkurs jest właśnie dla Ciebie. Prace konkursowe można nadsyłać do 25 lutego 2019.

Strefa studenta

Źródło: Targi w Krakowie