Krahn Chemie rozpoczyna sprzedaż nowego plastyfikatora

Krahn Chemie rozpoczyna sprzedaż… Firma Krahn Chemie rozpoczyna dystrybucję plastyfikatora - adypinianu dioktylu (DOA) - firmy Oxea.

Plastyfikator, adypinian dioktylu, jest produkowany przez Oxea w niedawno zakupionym zakładzie produkcyjnym w Amsterdamie. Równolegle uzgodniono dystrybucję estrów adypinianów i poliestrów dla przemysłu smarowego.

Adypinian dioktylu znajduje zastosowanie głównie jako plastyfikator w PVC i charakteryzuje się np. doskonałymi właściwościami w niskich temperaturach. Adypinian dioktylu można znaleźć między innymi w produktach, takich jak folie spożywcze, węże ogrodowe, kable, uszczelki, plastizole PVC, jak również w innych zastosowaniach, takich jak powłoki czy kauczuk. - Sprzedaż adypinianu dioktylu stwarza dodatkowe synergie dla istniejącego portfela plastyfikatorów Krahn Chemie, w którym ftalany i benzoesany są centralnym elementem - komentuje nowe połączenie Mark Podgorsky, menadżer sektora biznesowego tworzyw sztucznych. - Dzięki Oxea zdobyliśmy uznanego na rynku partnera, który wzmacnia również naszą lokalną obecność za granicą, np. naszej, utworzonej w ostatnim roku spółki córki w Polsce.

W produkcji smarów estry adypinianów i poliestry są używane jako olej bazowy. Produkowane w Amsterdamie poliestry były sprzedawane przez Krahn Chemie już przed przejęciem przez Oxea. - Nasi klienci już bardzo wcześnie zostali wprowadzeniu w nadchodzące zmiany. Transfer, włączając porozumienia dotyczące specyfikacji, odbył się bez problemu - podsumowuje Björn Maring, menadżer segmentu biznesowego petrochemii. - Ponadto, jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zintegrować producenta, który chce rozszerzyć swój asortyment.

Obszerne portfolio Krahn dla przemysły smarowego obejmuje oprócz estrów inne oleje bazowe, takie jak np. poli-alfa-olefiny, naftaleny alkilowane, oleje hydrocrack i różne dodatki uszlachetniające do smarów samochodowych i przemysłowych.

Krahn Chemie należy do hamburskiej grupy Otto Krahn i specjalizuje się w dystrybucji i sprzedaży surowców chemicznych i chemikaliów specjalnych. Jako przedsiębiorstwo dystrybucyjne i handlowe Krahn reprezentuje globalnych producentów surowców w Europie. Firma zatrudnia 70 pracowników i osiąga obrót w wysokości około 140 mln euro.

Czytaj więcej:
Rynek 1084