KraussMaffei tymczasowo zamyka 5 zakładów

KraussMaffei tymczasowo zamyka…

Niemiecki producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych KraussMaffei Group GmbH ogłosił tymczasowe zamknięcie swoich zakładów produkcyjnych w Monachium, Treuchtlingen, Hanowerze i Schwaig. Firma zawiesza również działalność fabryki w Sučanach na Słowacji. Przestój ma potrwać najprawdopodobniej do połowy kwietnia br. (16 tydzień 2020).

Produkcja, montaż i dostawa gotowych maszyn w wymienionych fabrykach zostały tym samym wstrzymane, chociaż koncern zaznacza jednocześnie, że dostawy części zamiennych nie będą zawieszone. Z kolei kwestie dotyczące sprzedaży i przyszłych projektów realizowane są zdalnie przez pracowników firmy w trybie "home office”.

Firma informuje również, że odwołuje swoich techników z instalacji u klientów. "Te instalacje są czasami przeprowadzane nawet przez okres kilku tygodni. Tak długa obecność naszych pracowników jest aktualnie nieuzasadniona” - głosi komunikat monachijskiego producenta wtryskarek.

Zadania serwisowe na terenie Niemiec są nadal wykonywane. Jak mówią przedstawiciele koncernu, technicy i serwisanci zwykle pracują i podróżują samotnie. Kontakty zostały zminimalizowane w możliwie największym stopniu, przy uwzględnieniu jak najostrzejszych środków higieny. 

Koncern poinformował również, że zakład Netstal w szwajcarskim Näfels działa zgodnie z planem.

kraussmaffei-sucany
Zakład produkcyjny KraussMaffei w Sučanach na Słowacji, którego budowę zakończono w 2013 r.
Łączna powierzchnia fabryki wynosi 17 190 m2 (hale produkcyjne - 12 760 m2, powierzchnia biurowa - 4 430 m2).