Kruszarka do zadań specjalnych na targach Plastpol

Kruszarka do zadań specjalnych…

Na tegorocznych targach Plastpol, podczas licznych odwiedzin na stoiskach firm prezentujących maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, mieliśmy okazję przyjrzeć się również ekspozycji wrocławskiej firmy P&F Wartacz.

Firma została założona w 1990 roku. Obecnie należy do najstarszych firm handlowych w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych nieprzerwanie sprzedając m. in. wtryskarki, młyny, kruszarki, wyposażenie peryferyjne oraz części zamienne. Kontakty handlowe firmy obejmują 17 państw w Europie i Azji. Firma posiada obecnie dwie hale ekspozycyjne i biura o łącznej powierzchni ok. 2000 m2.

Tegoroczna wystawa firmy objęła dwa stoiska na których można było zobaczyć ofertę wtryskarek, kruszarek firmy Genox oraz nowość w ofercie firmy - frezarki CNC marki CNC-QUBE.

- W tym roku pokazujemy dwa różne rozwiązania jeśli chodzi o młyny do tworzyw sztucznych. Są to młyny: z układem kaskadowym i układem V - powiedział nam Filip Wartacz, odpowiedzialny za sprzedaż młynów i urządzeń peryferyjnych. - Na drugim naszym stoisku, w porozumieniu z firmą Genox, pokazujemy trzy różne wersje kruszarek, w tym po raz pierwszy prezentowaną serię K.


kruszarka
Kruszarka jednowałowa serii K

Jednowałowe kruszarki serii K są maszynami do zadań specjalnych, przeznaczonymi do przetwarzania szerokiego zakresu materiałów. Ta seria kruszarek przeznaczona jest do rozdrabniania obszernych produktów elastycznych lub o średniej twardości, często sprasowanych w bale. Szybko działający popychacz automatycznie przesuwa materiał w stronę rotora w zależności od obciążenia silnika, maksymalizując przepustowość materiału. Typowy zakres wydajności maszyny leży pomiędzy 1 500 kg/h - 9 000 kg/h, zależnie od modelu, rodzaju materiału i aplikacji.

Na stoisku można było zobaczyć również serię W przeznaczoną do rozdrabniania folii i tekstyliów oraz popularny model kruszarki serii V, którą firma Wartacz sprzedaje z powodzeniem już od 8 lat.


Czytaj więcej:
Młyny 35
Wywiad 292
Relacja 182
Wideo 168

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory
 

Wtryskarki, schładzarki, chillery, regulatory temperatury, młyny, podajniki, rozdmuchiwarki

Polska, 51-416 Wrocław, Kościerzyńska 21-23