Kto zostanie Omniplastem 2024? Prestiżowy tytuł czeka na targach Plastpol!

Kto zostanie Omniplastem 2024?…

1 lutego startuje trzynasta już edycja konkursu Omniplast, którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Przedsięwzięcie organizują Targi Kielce we współpracy z Serwisem Internetowym tworzywa.pl w ramach targów Plastpol. - Udział w konkursie jest dla mnie okazją i motywacją, by popracować ponad to, czym zajmuję się na co dzień - mówi czterokrotny laureat Jacek Łyżwa z firmy Plastoplan Polska.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, które odbędą się w Targach Kielce w dniach 21-24 maja 2024 roku, po raz kolejny staną się areną prezentacji najnowszych osiągnięć światowej branży. Wydarzenie jest platformą do nawiązywania biznesowych relacji, dyskusji i wymiany informacji. Ważną rolę w popularyzacji wiedzy dotyczącej tworzyw i technologii przetwórstwa pełni konkurs Omniplast. Udział w nim mogą wziąć przedstawiciele firm, które są w gronie wystawców targów Plastpol. Zainteresowani udziałem w edycji 2024 już mogą się szykować się do startu.

Trzy etapy konkursu Omniplast 2024

Pierwszy etap konkursu Omniplast rusza 1 lutego. By się zarejestrować, należy pobrać formularz ze strony Targów wypełniony wysłać na adres omniplast@tworzywa.pl. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma drogą mailową zestaw dziesięciu pytań związanych z technologiami przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz ogólną tematyką rynku tworzyw sztucznych w Polsce i Europie. Termin na odesłanie odpowiedzi mija 31 marca. Na ich podstawie zostanie utworzona klasyfikacja punktowa. Drugi etap także będzie przeprowadzany elektronicznie, w dniach od 1 do 30 kwietnia. Na podstawie odpowiedzi jury wyłoni dziesiątkę finalistów - uczestników trzeciego etapu.

Trzeci etap odbędzie się w formie pisemnej w trakcie pierwszego dnia targów Plastpol, 21 maja 2024, na terenie Targów Kielce. Trzech uczestników z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody o łącznej wartości 18 tys. zł. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Uroczystej Gali Laureatów Konkursu Targowego 22 maja 2024 roku.

20230523-targikielce-plastpol-gala

Potrzebna wiedza i… w finale „trochę szczęścia”

Jak przyznaje zdobywca tytułu Omniplast w ostatnich czterech edycjach Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska, odpowiadając na pytania, uczestnik potrzebuje fachowej wiedzy, ale i szczęście też się przydaje, zwłaszcza w finale. - Szczęściu pomaga intuicja, pewne wyczucie i zrozumienie tematu. Te z kolei korzystają z wiedzy, która wynika z wykształcenia i doświadczenia. Od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuję się sprzedażą tworzyw sztucznych. W trakcie swojej pracy zetknąłem się z tysiącami osób, doświadczonych fachowców w branży, każda rozmowa z nimi to kolejna cenna lekcja - wyjaśnia. - Staram się być na bieżąco z nowościami w naszej szybko zmieniającej się i ewoluującej branży. Czytam dostępne czasopisma, artykuły, książki. To jest szczególnie ważne, bo nie mam wykształcenia kierunkowego w tworzywach sztucznych - mówi.

Jesienią ubiegłego roku Jacek Łyżwa skorzystał z możliwości stworzonej przez firmę Plastoplan Polska i rozpoczął studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, na kierunku technologii i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Prezes firmy Robert Przybylski podkreśla, że podnoszenie kwalifikacji zespołu jest jednym z priorytetów Zarządu. - Kształcenie podyplomowe podjęło w sumie siedem osób z naszego zespołu. Ekspercka wiedza jest doceniana przez naszych klientów, mają pewność, że mogą na nas polegać - podkreśla. - Zespół doświadczonych handlowców jest filarem, na którym Plastoplan Polska w ciągu 13 lat działalności ugruntował swoją pozycję profesjonalnego dostawcy tworzyw sztucznych dla biznesu przetwórczego w Polsce - zaznacza prezes Robert Przybylski.

gala-omniplast2023

Drogą do zdobywania wiedzy jest także udział w konkursie Omniplast. - Wspieram Jacka w przygotowaniach do startu oraz doceniam wyniki, jakie osiąga. Dla mnie to kolejne potwierdzenie eksperckiej wiedzy, którą nasi partnerzy biznesowi, klienci oraz dostawcy mogą znaleźć w Plastoplan Polska. Czterokrotne zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie, jakim jest Omniplast, jest sprawą wyjątkową i niezmiernie tego sukcesu Jackowi gratuluję - dodaje prezes Robert Przybylski.

Zdobywca tytułu Omniplast zaznacza, że za każdym razem odbierając statuetkę i nagrodę, czuje ogromną radość i wzruszenie. - Cieszy mnie zwycięstwo, ale równie mocno cieszy mnie reakcja rodziny, kolegów, znajomych - mówi Jacek Łyżwa.  

Omniplast próbą sprawdzenia możliwości  

Jak wspominają, pierwszy udział pana Jacka w konkursie zainicjował prezes Przybylski. - Ryzyko jest żadne, nic się nie traci. Za każdym razem traktuję go jako próbę sprawdzenia się - podkreśla laureat. - Jest to okazja i motywacja, żeby trochę popracować ponad to, czym zajmuję się na co dzień. Oczywiście, wezmę udział w edycji 2024.

Jacek Łyżwa w firmie Plastoplan Polska pracuje na stanowisku Key Account Managera. Zajmuje się sprzedażą tworzyw sztucznych, głównie tych wysokosprawnych oraz dla branży motoryzacyjnej. - Rozmawiając z klientami, na co dzień spotykam się też z wieloma pytaniami, które wykraczają poza sprawy typowo handlowe. Dotyczą one właściwości tworzyw sztucznych, ich przetwórstwa, właściwego doboru surowców, rozwiązywania problemów produkcyjnych, przepisów i dokumentacji. Jest to znacznie obszerniejsza i bardzo wymagająca tematyka. Stąd moje zainteresowanie chemią i technologią przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wiedza pomaga realizować oczekiwania klientów i tym samym czerpać satysfakcję z dobrze wykonanej pracy - wyjaśnia.

jacek-lyzwa-omniplast

Czterokrotny zdobywca tytułu i stuetek Omniplast Jacek Łyżwa

Konkurs Omniplast, organizowany przez Targi Kielce we współpracy z serwisem tworzywa.pl, startuje 1 lutego 2024 roku. Regulamin i formularz dostępny jest na stronie wydarzenia.


Czytaj więcej:
Konkursy 183
Targi 1281