Kwitnie współpraca Plast-Boxu z branżą budowlaną

Kwitnie współpraca Plast-Boxu… Słupski producent opakowań z tworzyw sztucznych dynamicznie zwiększa sprzedaż do firmy Caparol Polska, czołowego producenta materiałów budowlanych, należącego do globalnego koncernu DAW. Obecnie Plast-Box stał się jednym z głównych dostawców plastikowych pojemników wykorzystywanych przez Caparol Polska. Oprócz tej firmy Plast-Box zaopatruje też w opakowania inne zakłady grupy DAW, m.in. na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi oraz w Gruzji.

- Współpracę z Caparol Polska rozpoczęliśmy w 2012 roku - mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA. - Aby móc dostarczać tam nasze produkty, musiały one przejść szereg szczegółowych badań, które potwierdziły najwyższą klasę wyrobów Plast-Boxu. Dzięki wytrzymałym opakowaniom, dodatkowo wyróżniającym się estetyką i jakością wykonania, dziś możemy cieszyć się z bardzo dynamicznie rozwijającej się współpracy z Caparol Polska. Ta z kolei może otworzyć nam drzwi również na pozostałe rynki Europy, w jakich grupa DAW ma swoje fabryki.

Caparol to posiadająca stuletnią tradycję firma produkująca farby i systemy ociepleń. Współpracę z Plast-Boxem rozpoczęła w 2008 roku, kiedy za pośrednictwem niemieckiej centrali została podpisana umowa na dostawę opakowań do fabryk na terenie Europy Wschodniej. Początkowo Plast-Box ze swojej fabryki na Ukrainie realizował na rzecz wschodnich zakładów Caparol zamówienia na wiadra owalne, a z czasem współpraca została rozszerzona również o pojemniki okrągłe. Opakowania opracowane dla marki Caparol produkowane są w najnowszej technologii IML.

W Polsce Caparol działa od 1994 roku. W całej Europie koncern DAW posiada zakłady produkcyjne w 15 innych krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Białorusi czy Szwecji. W ofercie producenta znajdują się m.in. wysokiej jakości farby, lakiery, tynki, a także materiały termoizolacyjne i produkty do renowacji zabytków.

Czytaj więcej:
Wiadra 55
Farby 41

Reportaże

Forum