Labtech na targach K 2013

Labtech na targach K 2013 Podobnie jak przed trzema laty, podczas tegorocznych targów K firma Labtech Engineering Ltd. z Tajlandii zaprezentuje się na pierwszym piętrze pawilonu 7 w kompleksie targowym w Düsseldorfie. Zajmowane przez producenta maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych stoisko C37 będzie większe niż podczas ostatniej edycji targów K. Dzięki temu na powierzchni 200 m kw. firma będzie mogła pokazać większość swoich maszyn i linii, których przegląd prezentujemy poniżej.

Koekstruzja rozdmuchu 5-warstwowa,
5 wytłaczarek

W skład linii wchodzi pięć nowych, wąskich wytłaczarek z regulowaną wysokością zaprojektowanych do linii koekstruzyjnych w celu zmniejszenia do minimum odległości od wytłaczarki do głowicy. Labtech produkuje linie do 9 warstw. Prezentowana na targach linia będzie miała 3 wytłaczarki 25 mm i 2 wytłaczarki 30 mm średnicy ślimaka o L/D = 30:1, wszystkie z silnikami wektorowymi.

Każda wytłaczarka ma dozownik grawimetryczny sterowany z dotykowego panelu centralnego. Ten system pozwala łatwo i dokładnie kontrolować grubość poszczególnych warstw poprzez wprowadzenie.

Pięciowarstwowa głowica rozdmuchu typu naleśnikowego produkowana jest przez Labtech, a kanały poszczególnych warstw zaprojektowane są przez naszego kanadyjskiego konsultanta. Prezentowana wersja ma średnicę 80 mm i szczelinę ustnika głowicy 1,5 mm.

Koekstruzja rozdmuchu 5-warstwowa, 5 wytłaczarek


W skład linii wchodzi wysokiej wydajności pierścień powietrza podłączony do dużej dmuchawy o mocy 3 KM. Wieża rozdmuchu typ LF600 Ko-Ex z walcami odciągowymi szerokości 600 mm pozwala wytwarzać rękaw folii o max. szerokości 550 mm. Wieżą wyposażona jest w zmotoryzowaną regulacje wysokości. Balon folii stabilizowany jest 6 rzędami teflonowych rolek, a rama A posiada wiele rolek z włókna węglowego. Przed podwójną powierzchniową zwijarką znajduje się układ rozcinania rękawa folii na dwie taśmy. Linia posiada tradycyjne cyfrowe instrumenty sterowania, ale podłączone do centralnego mikroprocesora. Umożliwia to zapisywanie wszystkich danych i ich wizualizację na zewnętrznym PC. System i oprogramowanie są zaprojektowane przez Labtech i stanowią tańszą alternatywę dla w pełni skomputeryzowanych systemów sterowania całymi liniami.

Czytaj więcej:
Targi 1283
Maszyny 601

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50