Lanxess: EBITDA za czwarty kwartał 2020 powyżej oczekiwań rynku

Lanxess: EBITDA za czwarty…

Koncern chemii specjalistycznej Lanxess oczekuje, że  wyniki EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał znacznie przewyższą przewidywania rynku oraz wyniki z poprzedniego roku. 

EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych za czwarty kwartał 2020 jest szacowana na 200 mln euro, co przewyższa oczekiwania rynku o 10% (szacowane na 181 mln euro). 

- Wygląda na to, że Q4 2020 będzie najmocniejszym czwartym kwartałem w ciągu ostatnich 8 lat. Fakt, że udało nam się to osiągnąć w roku pandemii pokazuje, że nasza stabilizująca polityka firmy powoduje odporność nawet, a może przede wszystkim w czasach kryzysu - powiedział Matthias Zachert, Chairman of the Board of Management of Lanxess AG.  

Na wyniki czwartego kwartału pozytywnie wpłynął większy niż oczekiwany popyt w branży motoryzacyjnej, zwłaszcza w grudniu. Lanxess jest dostawcą dla tej branży głownie za pośrednictwem jednostki biznesowej 

Engineering Materials. Jednostki Advanced Intermediates oraz Specialty Additives również zarejestrowały wzrosty powyżej oczekiwań. Te wzrosty z nawiązką zrównoważyły nieplanowane zatrzymanie produkcji w Belgii w segmencie Engineering Materials oraz niekorzystne skutki walutowe wynikające z pozycji dolara. 

W poprzednim roku, Lanxess EBITDA przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych w Q4 wyniosła 197 mln euro. 

Lanxess opublikuje ostateczne wyniki za czwarty kwartał i cały 2020 rok 11 marca 2021 roku. Wyniki podane w tym zestawieniu są wstępne i nie poddane audytowi. 


Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska