Lanxess buduje w Europie fabrykę poliamidu

Lanxess buduje w Europie fabrykę… Koncern Lanxess zainwestował 75 mln euro w budowę nowego zakładu produkcji zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych.

Instalacja powstanie w belgijskiej Antwerpii. Roczna zdolność produkcyjna obiektu, produkującego poliamid wyniesie 90 tys. ton. Zakład rozpocznie produkcję w pierwszym kwartale 2014 r.

- Globalne zapotrzebowanie na zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne będzie rosnąć o 5-6 proc. rocznie do 2020 r. Przemysł motoryzacyjny jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do rozwoju spółki Lanxess w zakresie tworzyw sztucznych – ocenił Axel Heitmann, prezes zarządu spółki.

Nowy zakład powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu Lanxessa do produkcji kaprolaktamu. Wszystkie tworzywa sztuczne produkowane w zakładzie w Antwerpii będą przetwarzane w ramach globalnej sieci obiektów produkcyjnych w produkty końcowe marki Durethan. W niektórych przypadkach tworzywa sztuczne wzmocnione są włóknami szklanymi w celu dalszej poprawy ich właściwości. Włókna szklane wykorzystywane w tym procesie również są wytwarzane w zakładzie w Antwerpii.

Inwestycja w Belgii nie jest jedynym przykładem rozszerzania przez koncern jego globalnej sieci zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych.

Obecnie w trakcie budowy są również zakłady w amerykańskim mieście Gastonia oraz w brazylijskim Porto Feliz. Ponadto Lanxess inwestuje w zakład produkcji włókna szklanego w Antwerpii. Pierwszy piec do wytopu szkła przechodzi właśnie całkowitą renowację, a drugi zostanie poddany temu samemu procesowi na wiosnę 2013 r. Roczna zdolność produkcyjna z zakresu włókien szklanych, wynosząca obecnie 60 tys. ton, wzrośnie o 10 proc.

Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum