Lanxess inwestuje w Rosji 5 mln euro

Lanxess inwestuje w Rosji… Koncern Lanxess zbuduje zakład produkcyjny Rosji. Będzie produkować substancje pomocnicze dla przemysłu gumowego oraz środki antyadhezyjne.

Inwestycję w miejscowości Lipieck przeprowadzi Rhein Chemie, czyli zależna spółka koncernu Lanxess. W nowym zakładzie będzie ona wytwarzać substancje pomocnicze dla przemysłu gumowego oraz środki antyadhezyjne na rynek rosyjski oraz krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Produkty te przeznaczone są głównie dla przemysłu motoryzacyjnego i oponiarskiego.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego rozpocznie się już niebawem, a uruchomienie produkcji zaplanowano na pierwszą połowę 2013 r. W 2016 r. przewiduje się rozbudowę obiektu, która pozwoli na produkcję przepon stosowanych w przemyśle oponiarskim. Łączna wartość inwestycji to ok. 5 mln euro.

- Rosja i kraje WNP są dla nas kluczowymi rynkami wzrostu. Rozwój działalności w tym regionie stanowi część naszej strategii. Dzięki budowie tego zakładu chcemy w bezpośredni sposób wykorzystać potencjał oferowany przez ten region – powiedział Rainier van Roessel, członek zarządu Lanxess. - Badania pokazują, że do 2016 r. Rosja przekształci się w największy rynek samochodów osobowych w Europie, a produkcja sięgnie trzech milionów pojazdów.

W nowym zakładzie w Lipiecku spółka będzie produkować nawet 1,5 tys. ton środka sieciującego Rhenogran oraz około 500 ton środka antyadhezyjnego Rhenodiv. Produkty te są wykorzystywane głównie do produkcji opon samochodowych i gumowych produktów technicznych, takich jak węże i uszczelki. W 2016 r. obiekt zostanie rozbudowany o zakład produkcyjny będący w stanie wyprodukować 80 tys. przepon Rhenoshape rocznie. Przepony te są wykorzystywane w prasach wulkanizacyjnych do nadania oponom ich ostatecznego kształtu i właściwości.

Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum