Lanxess planuje zwiększenie dochodów o 80 proc.

Lanxess planuje zwiększenie… Firma Lanxess ogłosiła swoje aktualne cele rozwojowe, zakładające m.in. zwiększenie dochodów o 80 proc. w ciągu pięciu lat.

Firma, będąca producentem specjalistycznych środków chemicznych, wyznaczyła sobie cel w postaci zysku EBITDA w wysokości około 1,4 mld euro do roku 2015 i potwierdzenia prognoz na rok 2010 przewidujących zysk EBITDA przed wydatkami specjalnymi w wysokości 800 mln euro.

- Jesteśmy gotowi do wejścia w nową erę rozwoju. Wyznaczyliśmy sobie cele, które możemy osiągnąć w oparciu o strategiczną pozycję produktów wchodzących w skład naszej oferty - ocenia Axel Heitmann, dyrektor naczelny firmy Lanxess. - Nasze osiągnięcia odzwierciedlają potencjał operacyjny. Mimo światowego kryzysu gospodarczego do końca tego roku osiągniemy wzrost EBITDA przed wydatkami specjalnymi wyższy o około 80 proc. niż w 2004 r.

Jako wiodący na świecie producent kauczuków syntetycznych Lanxess przewiduje że średni wskaźnik wzrostu w przemyśle oponiarskim, który jest jednym z największych odbiorców firmy, będzie wynosić około 5 proc. rocznie do 2015 roku.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom tego przemysłu, firma rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego kauczuku butylowego w Singapurze. Koszt inwestycji sięgnął ponad 400 mln euro. Nowy zakład będzie zaspokajał potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku opon w Azji. Ponadto firma rozbudowuje belgijski zakład produkcji kauczuku butylowego, który zaopatruje rynki na całym świecie.

Lanxess to wiodący producent na rynku przyjaznych dla środowiska „zielonych” opon - najszybciej rozwijającego się segmentu branży oponiarskiej, o rocznym tempie wzrostu około 9 procent. Z uwagi na to koncern zwiększył zdolności produkcyjne zakładów w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii w zakresie kauczuków polibutadienowych wytwarzanych według technologii neodymowej (PBR Nd), które są niezbędne do produkcji wysokiej jakości opon.

Ponadto firma rozważa budowę nowej fabryki kauczuków w Azji, której wydajność wynosiłaby od 100 -150 tys. ton rocznie. Obecnie przeprowadza się studium wykonalności, a ostateczna decyzja w sprawie projektu zostanie podjęta w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Odpowiedzią firmy Lanxess na megatrendy związane z mobilnością są również nowoczesne tworzywa sztuczne Durethan i Pocan, które sprawiają, że samochody są lżejsze i bardziej oszczędne. Rosnący popyt na te produkty skłonił firmę do rozszerzenia produkcji w chińskim zakładzie w Wuxi oraz do budowy nowego zakładu w Jhagadia w Indiach.

Czytaj więcej:
brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska