Lanxess prezentuje nowe rozwiązania dla przemysłu gumowego

Lanxess prezentuje nowe rozwiązania dla przemysłu gumowego
Na targach niemieckiego przemysłu gumowego DKT 2018 koncern Lanxess przedstawił szeroką gamę dodatków chemicznych dla przemysłu gumowego.

Podczas konferencji w niemieckiej Norymberdze, która odbyła się w dniach od 2 do 5 lipca, producent specjalistycznych środków chemicznych zaprezentował rozwiązania i technologie, które zwiększają wydajność i zmniejszają ryzyko dla zdrowia klientów. Kompleksowe portfolio obejmuje dodatki chemiczne do produkcji najwyższej klasy części gumowych do bardzo wielu różnych zastosowań.

- Jesteśmy producentem specjalistycznych dodatków do kauczuków naturalnych i sztucznych, mamy ponad 125 lat doświadczenia w przemyśle gumowym i charakteryzujemy się wysokim stopniem integracji wstecznej. Dzięki temu możemy nie tylko zaoferować naszym klientom produkty o niezmiennie wysokiej jakości, lecz również wziąć odpowiedzialność za ich dostępność - powiedział dr Benjamin Bechem, dyrektor ds. globalnego marketingu produktów gumowych w jednostce Rhein Chemie (RCH) koncernu Lanxess.

Rhenogran - standard w dziedzinie wstępnie dyspergowanych substancji i dodatków chemicznych do kauczuków

Produkty z serii Rhenogran ułatwiają obróbkę i poprawiają właściwości przetwórcze substancji chemicznych stosowanych w przemyśle gumowym. Pomagają również zwiększyć jakość gotowych produktów. Znaczenie ekonomiczne mają przede wszystkim krótsze czasy mieszania w połączeniu z niższą temperaturą obróbki.

Prawdziwie wszechstronnym produktem jest Rhenogran CLD-80. W odróżnieniu od zwykłej siarki Rhenogran CLD-80 umożliwia powstanie w procesie wulkanizacji wyjątkowo stabilnej sieci tworzonej głównie przez mostki mono- i dwusiarczkowe. Dzięki temu wulkanizaty charakteryzują się doskonałą odpornością na starzenie spowodowane działaniem wysokich temperatur. Rhenogran CLD-80 zapobiega również przedwczesnej rewersji. W odróżnieniu od tiuramów lub morfoliny Rhenogran CLD-80 nie powoduje wydzielania się w procesie wulkanizacji rakotwórczych N nitrozoamin, a wulkanizaty nie posiadają wykwitów. W związku z tym produkt doskonale nadaje się do części gumowych, które są narażone na skrajne warunki takie jak wysokie temperatury eksploatacji połączone z dużym obciążeniem, czyli na przykład do wysoko wydajnych opon, uszczelek i elementów antywibracyjnych.

Rhenogran Geniplex-70, który jest wykorzystywany do utwardzania za pomocą siarki kauczuku etylenowo–propylenowego (EPDM) i innych kauczuków dienowych i który obniża temperaturę rozkładu środków porotwórczych, przyczynia się do zainicjowania procesu wulkanizacji. Rhenogran Geniplex-70 zwiększa bezpieczeństwo przetwarzania mieszanek kauczukowych i usprawnia proces utwardzania. Tiuramy i karbaminiany tworzące rakotwórcze N-nitrozoaminy można zastąpić Rhenogranem Geniplex-70 bez negatywnego wpływu na bezpieczeństwo przetwarzania i właściwości mechaniczne.

Z kolei Rhenogran TP-50 to sprawdzony dodatek sieciujący służący do utwardzania mieszanek kauczukowych w sposób niepowodujący obecności N-nitrozoamin. W połączeniu z siarką i pierwotnymi przyspieszaczami Rhenogran TP-50 wyznacza nowe standardy w dziedzinie wykorzystywania efektu skali w mieszankach kauczukowych, a jednocześnie pozwala utrzymać odsetek odrzutów na niskim poziomie.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A


Reportaże

Forum

Fallenq

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-03-14

Slawekslawomir

Aglomeracja- źródła 2019-03-13

Jowizna89

Opłacalność przewijania folii stretch 2019-03-12

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2019-02-21

Akino31

Własna firma produkcyjna 2019-01-30