Lanxess prezentuje nowe rozwiązania dla przemysłu gumowego

Lanxess prezentuje nowe rozwiązania… Na targach niemieckiego przemysłu gumowego DKT 2018 koncern Lanxess przedstawił szeroką gamę dodatków chemicznych dla przemysłu gumowego.

Podczas konferencji w niemieckiej Norymberdze, która odbyła się w dniach od 2 do 5 lipca, producent specjalistycznych środków chemicznych zaprezentował rozwiązania i technologie, które zwiększają wydajność i zmniejszają ryzyko dla zdrowia klientów. Kompleksowe portfolio obejmuje dodatki chemiczne do produkcji najwyższej klasy części gumowych do bardzo wielu różnych zastosowań.

- Jesteśmy producentem specjalistycznych dodatków do kauczuków naturalnych i sztucznych, mamy ponad 125 lat doświadczenia w przemyśle gumowym i charakteryzujemy się wysokim stopniem integracji wstecznej. Dzięki temu możemy nie tylko zaoferować naszym klientom produkty o niezmiennie wysokiej jakości, lecz również wziąć odpowiedzialność za ich dostępność - powiedział dr Benjamin Bechem, dyrektor ds. globalnego marketingu produktów gumowych w jednostce Rhein Chemie (RCH) koncernu Lanxess.

Rhenogran - standard w dziedzinie wstępnie dyspergowanych substancji i dodatków chemicznych do kauczuków

Produkty z serii Rhenogran ułatwiają obróbkę i poprawiają właściwości przetwórcze substancji chemicznych stosowanych w przemyśle gumowym. Pomagają również zwiększyć jakość gotowych produktów. Znaczenie ekonomiczne mają przede wszystkim krótsze czasy mieszania w połączeniu z niższą temperaturą obróbki.

Prawdziwie wszechstronnym produktem jest Rhenogran CLD-80. W odróżnieniu od zwykłej siarki Rhenogran CLD-80 umożliwia powstanie w procesie wulkanizacji wyjątkowo stabilnej sieci tworzonej głównie przez mostki mono- i dwusiarczkowe. Dzięki temu wulkanizaty charakteryzują się doskonałą odpornością na starzenie spowodowane działaniem wysokich temperatur. Rhenogran CLD-80 zapobiega również przedwczesnej rewersji. W odróżnieniu od tiuramów lub morfoliny Rhenogran CLD-80 nie powoduje wydzielania się w procesie wulkanizacji rakotwórczych N nitrozoamin, a wulkanizaty nie posiadają wykwitów. W związku z tym produkt doskonale nadaje się do części gumowych, które są narażone na skrajne warunki takie jak wysokie temperatury eksploatacji połączone z dużym obciążeniem, czyli na przykład do wysoko wydajnych opon, uszczelek i elementów antywibracyjnych.

Rhenogran Geniplex-70, który jest wykorzystywany do utwardzania za pomocą siarki kauczuku etylenowo–propylenowego (EPDM) i innych kauczuków dienowych i który obniża temperaturę rozkładu środków porotwórczych, przyczynia się do zainicjowania procesu wulkanizacji. Rhenogran Geniplex-70 zwiększa bezpieczeństwo przetwarzania mieszanek kauczukowych i usprawnia proces utwardzania. Tiuramy i karbaminiany tworzące rakotwórcze N-nitrozoaminy można zastąpić Rhenogranem Geniplex-70 bez negatywnego wpływu na bezpieczeństwo przetwarzania i właściwości mechaniczne.

Z kolei Rhenogran TP-50 to sprawdzony dodatek sieciujący służący do utwardzania mieszanek kauczukowych w sposób niepowodujący obecności N-nitrozoamin. W połączeniu z siarką i pierwotnymi przyspieszaczami Rhenogran TP-50 wyznacza nowe standardy w dziedzinie wykorzystywania efektu skali w mieszankach kauczukowych, a jednocześnie pozwala utrzymać odsetek odrzutów na niskim poziomie.
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum